Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nincs lehetőség egyeteme...

Miért nincs lehetőség egyetemen szintvizsgát tenni?

Figyelt kérdés

Van egy kollégám, műszerész végzettséggel. Anno nem volt lehetősége továbbtanulni. Viszont idő közben olyan tudást szedett össze, amivel gyakorlatilag bármelyik friss villamosmérnököt lepipálná (engem is, én tavaly végeztem és szerintem még vagy 5 év fog kelleni nekem hogy felérjek hozzá). Kérdeztem tőle, hogy miért nem végez el ő is egy BSc képzés, elsőkörben. Amire azt válaszolta, hogy nincs neki erre 3,5 éve, meg pénze se, meg kedve se, és mivel nincs arra opció hogy beiratkozás után le záróvizsgázik, hanem végig kell ülnie az iskolapadot félévről-félévre, ezért ő nem fog belevágni.

Miért nincs erre lehetőség? Szerintem sokan vannak úgy mint ő, hogy maguktól megszerezték a kellő tudást hozzá, és ha lehetne kapásból záróvizsgázni akkor mennének is. Miért várja el egyetem, hogy az adott "tanuló" ténylegesen náluk szerezze meg a tudást?



2020. dec. 6. 17:31
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem pont azért, amit te is írtál, a pénz miatt. Ha ő egyből lezáróvizsgázik, abból nem lesz az egytemnek pénze (még úgyse, ha államis), mert nem tölt ott elég időt. Másrészt szerintem az is közre játszik, hogy nem nagyon lehet ezt egzakt módon felmérni. De egyébként ezek csak tippek, én is kíváncsi vagyok a válaszra, mert így, ha nem is egy egész szakot, de egy-egy tárgyat "át lehetne ugrani".
2020. dec. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Úgy tudom, hogy a 3 és fél évet le lehet rövidíteni pl 2 évre. A sikeresen elvégzett első félév után kell kérvényezni, hogy vehessen fel több tárgyat.
2020. dec. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kb igy mindenki diplomahoz juthatna fel ev tanulassal kb, az egyetem nem csak a zarovizsgan mulik, sot sok helyen nem a zaro vizsga a legnehezebb. De ha valoban olyan jo szakember akkor minek neki a papir? Van amit nem vegezhet anelkul?
2020. dec. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#3: Csinálhat mindent, de kb. a fele fizetést kapja érte, mint ha lenne főiskolai végzettsége. Nekem a kezdő fizetésem pont annyi volt, mint neki a műszerészi, pedig már ott dolgozik a cégnél 15 éve. A cégnek ez nyilván megéri, mert kevesebbet kell fizetniük ugyan azért a munkáért.

2020. dec. 18. 17:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!