Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi időm van letenni a...

Mennyi időm van letenni a magyar állampolgárságot?

Figyelt kérdés
Az itt a helyzet, hogy Magyarországra készülök tovább, és ugye, ahhoz hogy állami ösztöndíjban részesüljek magyar állampolgárnak kell lennem. A napokban fogok neki az ügyintézésnek, feltehetően nem lesz meg február 15-ig, a jelentkezés határidejéig. írtam a felvi.hu-nak, lerendeztek egy ennyivel: "Tájékoztatom, hogy minden felvételi eljárását érintő, befolyásoló dokumentumot a dokumentumpótlási határidőig (az időpont általában július első harmadára esik)lehetősége lesz csatolni az elektronikus jelentkezéséhez.". Ez az üzenet viszont nem tér ki az állampolgárságra. Tehát ez azt jelentené, hogy július első harmadáig van időm elvégezni az állampolgárságot?

2020. nov. 27. 12:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Amit te mondasz: "ahhoz hogy állami ösztöndíjban részesüljek magyar állampolgárnak kell lennem."


A Felvi.hu ezt írja:

"A magyarországi egyetemek, főiskolák képzésein, különösen azok állami ösztöndíjas formáin meghatározott feltételekkel lehet részt venni. A nem magyar állampolgárok akkor jelentkezhetnek támogatott képzésre, ha az Európai Gazdasági Térséghez tartozó ország állampolgárai.


A szerb és ukrán határon túli magyarok azonban szintén jelentkezhetnek állami ösztöndíjas képzésre. (Erről a felsőoktatási törvény, illetve a szomszédos államokban élő magyarokról szóló 2001. évi LXII. törvény rendelkezik.) Ennek a feltétele, hogy jelentkezéskor a jelentkezők büntetőjogi felelősségük tudatában nyilatkozzanak határon túli magyar nemzetiségükről."


Én pedig azt mondom, hogy szlovák állampolgárként, állami ösztöndíjas képzésben vagyok.


Röviden: nem kell felvenned a magyar állampolgárságot (ha nem akarod).

2020. nov. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem láttam ezt a bekezdést. Köszi szépen!
2020. nov. 27. 19:54

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!