Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit csinàljak,ha nem sikerült...

Mit csinàljak,ha nem sikerült egy zhm se ?

Figyelt kérdés

Gtk karon vagyok első éves egyetemista, eddig 3 zárthelyi dolgozatunk volt, pénzügytan, gazdmatek 1 és mikroökonomiából.

Sajnos egyikből se lett meg még az elégséges sem. Kicsit elvette a kedvem a tanulástól, mert igazából a háromból kettőre tényleg sokat tanultam.

Matek még külön tanárhoz is jàrtam, de még így is 5 ponttal lecsúsztam az elégségesről.

Attól tartok a későbbiekben ,amikor újra megpróbálom ugyanezeket a pót zhn ,akkor sem fognak sikerülni :(

Ezek igazából azt jelentik, hogy alkalmatlan vagyok az egyetem elvégzésére! :(

Esetleg mással is megesett már,hogy megbukott 1-2 tàrgyból , hogy vészeltétek át a tudatot ?


20/f



2020. nov. 10. 08:54
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Ezek a legnehezebb tárgyak a karon ne aggódj! Bele kell jönni
2020. nov. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Én most vagyok másodikos alapszakon gazdaság és menedzsment szakon, hát nekem is gondok voltak a gazdaság matekkal eddig mindig ép hogy átmentem, de hála az égnek most ebben a félévben lesz nekem az utolsó, a mikroökonómia számomra könnyű volt bár lehet hogy pont olyan tanárt fogtál ki aki rosszul magyaráz ezért nem érted meg, a pénzügytan nem tudom mit takar mert nekem olyan eddig nem volt, bár lehet hogy más néven szerepel ezért nem látom. Amúgy az hogy a zh nem sikerül attól még a vizsga sikerülhet, bár azon az egész félévből írsz ezért nehezebb.
2020. nov. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia,

Én most végzek NG-n(Ba).

Ne szomorkodj, lesznek hullámvölgyek. Néha királynak fogod érezni magad, néha pedig egy buta szerencsétlennek akinek semmi keresnivalója ott.

Nekem a stat1 stat2 és a matek 2 volt a mumus. Stat1ből elsőre még aláírást sem szereztem ami tragédia, és a matek2 a legutolsó félévben lett csak meg, de akkor már 4-esre, majdnem hibátlan dogával.


Utólag visszatekintve csak azt tudom mondani, ne őröld magad, a kudarc után pihenj csak, ne csinálj semmit, aludj, igyál egy jó teát, foglalkozz azokkal a tárgyakkal amikben jó vagy, olvass egy jó szakkönyvet, töltődj föl, és 1-2 múlva pedig kezd újra az alapoktól :) Szörnyű érzés, pláne az első 2 félév során...

2020. nov. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
93%

Nem kell letörni. Még nagyon az elején vagy. Ezek meg elég nehéz tárgyak. Sajnos az egyetem ilyen. Egyszer úgy érzem, minden szuper, máskor meg gyűlölöd az egészet.


Nekem ez a hetedik félév. Voltak már nagyon durva mélypontok eddig az egyetemen... Amikor azt mondtam, hogy nekem ez nem megy és lemegyek a To-ra és kiíratkozom.

Most van nekem is gazd.matekom és mikróökonómiám. Sajnos a képzés végére hagytam ezeket (rossz ötlet volt). Most írtam meg a zh-kat és egy kalap szr lett az egész, de nem adom fel.

Lesz még vizsga lehetőségem és van még egy hónapom össze kapni magam.


Neked is ezt tanácsolom. Ne add fel. Lesznek bukásod és lesznek nehéz időszakok.


A korona helyzet is letöri most az embereket eléggé. Nehéz időszak ezt.

2020. nov. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
93%
Ne aggódj, majd belejössz. Elsősként én is gyatra módon teljesítettem, de annyira hogy újrakezdtem a képzést egy passzív félév után. Aztán második nekifutásra már tudtam mit vállalok és hopp, ott tartok hogy most fogok végezni. Egyenesben, bukott tárgy nélkül.
2020. nov. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!