Vajon mi fontosabb?

Figyelt kérdés

1. A diák 4-5ös tanuló, de társasági élete nincs.

2. Diák 2-3as tanuló, de sokat szórakozik a barátaival.


9. 10. osztályról van szó.



2020. nov. 9. 22:34
A kérdező szavazást indított:
4-5
2-3
32 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Középút nincs? Mondjuk 3/4-es az átlaga, és vannak barátai?
2020. nov. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A 4-5 nem értem, hogy miért zárja ki a szocializációt. Illetve egy 2-3-as tanuló nem lehet zárkózott? :D Nagyon végletekben gondolkodsz. A világ ennél színesebb.
2020. nov. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Általában a csajoknak jobban megy együtt a kettő. Amúgy tényleg nem zárja ki egyik a másikat. Egy gyenge 4-es szint simán hozható, és akkor már a hülyegyerek kategóriából is kiesel.
2020. nov. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Inkább a tanuláson legyen a hangsúly. Egy 2-3-as tanuló jó eséllyel egy életre elvágja magát.

A mi családunkban a tanulás pont ugyanolyan fontos, mint a felnőtteknek a munkahelye.

Ami energia mellette marad, azt lehet haverokkal tölteni, de első, hogy a saját életed sínen legyen.

2020. nov. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy ezt nem lehet így eldönteni, mert a kettő nem zárja ki egymást. Tehát attól mert valaki 4-5ös tanuló, még lehet társasági ember. Ugyanígy fordítva, attól mert 2-3-as, nem feltétlen bulizós. Az egyéni képsségektől és a kitartástól is függ, hogy ki milyen tanuló, nem kell feltétlen egyből a bulizást vagy a barátokkal való lógást felhozni indokként.
2020. nov. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, én gimiben inkább 3-4-es tanuló voltam, de ennek inkább a lustaságom volt az oka, sosem voltam az a társasági, bulizós ember, suli után mindig egyből hazamentem és otthon is maradtam, nem járkáltam el még hétvégente sem (max a barátommal találkoztam). Szóval az időm és lehetőségem meglett volna rá, hogy akár kitűnő legyek, csak mint mondtam lusta voltam és sokszor a tananyag is hidegen hagyott, nem érdekelt, így motivációm se volt hozzá.
2020. nov. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
Ja, egyébként hogy a kérdésre is azért válaszoljak, szerintem utólag sokat jobb visszagondolni arra, hogy oké, az ember nem volt kitűnő, de sok kalandban, buliban volt része. Attól mert valakinek gimiben nem a legfontosabb dolog a tanulás, még lehet belőle sikeres ember, akár egyetemen utána megtalálhatja az útját vagy egy szakmában. De ehhez az kell, hogy a szülő amellett, hogy elengedi szórakozni a gyerekét és hagyja őt élni, mellette szabjon néha határokat is és életképes embert neveljen belőle.
2020. nov. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Visszagondolni, jah. Amikor lapátolja a sittet a "haverokkal", mert nem volt elég pontja tovább tanulni valami értelmeset. Igen, és vannak csodák, csak ritkábban, mint gondolnád. Szórakozni jó dolog, de nem a tanulás rovására. A jegyek fontosak, mert belépők a továbbtanuláshoz és értelmes karrierhez, ami elég messzire vezet és elég stabilitást is ad, ahhoz bizony tanulni kell, és nem keveset. Életképes nem az az ember lesz, aki elbulizta a lehetőségeit aztán reméli, hogy ő lesz az a tízezerből egy, akinek megy ez papír nélkül is, hanem az, aki megtanul felelősséget vállalni a tetteiért és mértéket tartani mindenben.
2020. nov. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8 Én mindössze arra tértem ki, hogy a szórakozás - ha kordában van tartva - nem feltétlen megy a tanulás a rovására. Gimis volt osztálytársaim közül nem egy olyan ember volt, akik társasági emberek voltak, közösségi feladatokat végeztek iskolán belül és kívül egyaránt, buliztak is, mindezek ellenére kitűnőek voltak, az osztály legjobb tanulói és mindegyikük egyetemen tanul jelenleg, sőt egyikük külföldön.

Amiről te írtál az egy másik kategória...

Az a baj, az embereknek a szórakozásról, a bulizásról egyből az jut eszükbe, hogy ezek az emberek (tinédzserek) biztos semmirekellőek, tanulatlanok, céltalanok lesznek. Szórakozni és élni az életet lehet jól is meg rosszul is. Csak azért mert valaki bulizik tini korában, nem bulizza el lehetőségeit (lásd fentebbi példa). De pl. nővérem se volt szent, mégis értelmes, felnőtt ember vált belőle.

Illetve azzal sem értek egyet, hogy a pontok minden esetben fontosak, hisz ezek csak akkor fontosak, ha egyetemre megy az illető, márpedig nemcsak az egyetem elvégzése jelenthet belépőt az értelmes karrierhez, ahogy te fogalmaztad. Ha valaki kitanul egy valamirevaló szakmát és szívvel-lélekkel csinálja, ugyanúgy sikeressé válhat és egy normális életet felépíthet.

2020. nov. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mint fiatal, aki még tanul egyetemen, de már gondolkozom a gyerekvállaláson elmondom a véleményem.

Nem kell mindekni 4-es, 5-ös legyen. Én majd azt várom a gyerekemtől, hogy magából a maximumot hozza ki. Van akinek nem megy úgy a tanulás, de nem kevesebb ettől.

Másrészt, meg nem egészséges a nulla szociális élet, főleg abban a korban.. de van egy ballance, és mégis a tanulás az első.

Ez olyan fekete és fehér dolog.. szerintem hétvégén van ideje szociális életet élni, délután meg dolgozat előtt készül, házit megcsinál, és ha ideje engedi, akkor is élhet szociális életet.

2020. nov. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!