Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Minden iskolában kell faktot...

Minden iskolában kell faktot választani?

Figyelt kérdés
Vagy csak gimnáziumokban, vagy hogy megy ez? Hálás lennék ha leírnátok egy-két tapasztalatot is :)

2020. okt. 23. 19:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
71%
#10 Nincs kötelező minimális óraszáma a diákoknak.
2020. okt. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
33%
De van. A NAT rögzíti, hogy melyik tárgyból mennyi a minimum, ami kötelező. Ezenfelül vannak azok az órák, amelyeket az adott iskola szabadon megválaszthat, hogy milyen tárgyra használja fel. Ezekből lesznek a tagozatok és a faktok. Emiatt is volt az új NAT körül vita, hogy érdemben nem csökkentették a diákok terheit. Az új NAT óraszámait nem ismerem, de amikor én voltam gimis, 9-ben heti 35, 10-ben 36, a két végzős évben 35 óra volt kötelező egy négy évfolyamos gimnázium esetében.
2020. okt. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Kedves 8-as, nem a saját iskolámra vagyok kíváncsi, ott nyilván tudom mi folyik
2020. okt. 26. 12:25
 14/16 anonim ***** válasza:
A nevében is benne van, hogy nem kötelező.
2020. okt. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
#12 Nincs. A NAT-ban maximum óraszám van meghatározva a diákoknak, azt soroltad fel. Az persze nyilván meg van határozva, hogy adott profilú iskolában pl. hány évig hány órában van mondjuk magyar vagy kémia vagy földrajz vagy akármilyen tárgy, de olyan NINCS meghatározva, hogy adott évfolyamon összesen minimum hány órája kell legyen egy diáknak, és ha ez nincs meg, akkor faktokkal kell feltölteni. Mint írtam, ellenkezőleg. A maximum óraszám van meghatározva, szóval az iskolának kell úgy gazdálkodni az órákkal, hogy a diákok max. óraszámába beleférjenek a faktok is.
2020. okt. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Így van, tízes a maximum óraszámokat írhatta. (ha belegondolunk, hogy mennyi is lenne az a 35-36 óra minimum, máris egyértelműbb)
2020. okt. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!