Hogy lehet, hogy Magyarországon nem ismerik el az EU-n belüli egyetemen megszerzett diplomákat?
Figyelt kérdés
Most szeretnék egy OKJ-ra jelentkezni és azt tapasztalom, hogy hiteles fordítást és az Oktatási Hivatal ekvivalencia-vizsgálatát kérik tőlem... bevallom őszintén, ez volt az utolsó, amit gondoltam volna, hogy egy angol nyelvű EU-s diplomát itthon nem akarnak elfogadni. Ez tényleg így van, vagy csak az ügyintézők élnek a 20. században?2020. okt. 22. 11:48
1/9 anonim válasza:
Pedig a magyar egyetemek európai viszonylatban is gyengék, nemhogy világ. Nem tudom hogy jönnek ehhez.
2/9 anonim válasza:
Nem nem ismerik el, hanem csak nem automatikusan bármit, amit az orruk alá tolsz. Ahhoz, hogy megallapithassak, elfogadhato-e, meg kell előbb vizsgálniuk.
3/9 anonim válasza:
Nem az ügyintéző hibája, hogy nincs kiépítve még egy közös rendszer a diplomák elfogadására és ellenőrzésére az EU-n belül. Amikor Hollandiába jelentkeztem egyetemre, akkor tőlem is elvárták, hogy a magyar egyetem küldjön nekik egy hivatlosan fénymásolatot az oklevélről egy pecsétekkel lezárt borítékban.
4/9 anonim válasza:
Azt mondjuk mellékesen teszem hozzá, hogy szerintem is gáz, hogy nem elég nekik az angol dokumentum és mindent fordítani kell. A hollandoknál eddig minden hivatalos papír elég volt angolul is.
5/9 A kérdező kommentje:
A hivatalos fordítás csak az egyik része a történetnek. Az talán megvan még 5000-ből. De emellé egy ekvivalencia vizsgálati kérelmet is be kell adni, aminek az ügyintézési díja 15000 Ft. Röhejes ez, annak fényében kifejezetten, hogy Európa egyik top egyeteméről van diplomám.
2020. okt. 22. 23:10
6/9 anonim válasza:
Az EU-ban kopogtass ha nem tetszik, ahol a szabályozást kitalálták.
7/9 A kérdező kommentje:
Ez kizárt, hogy EU-s szabály. Az EU-nak pont a magasabb fokú integráció lenne a lényege, a szabad munkaerőáramlás egyik alap feltétele a belső (EU-s) végzettségek kölcsönös elfogadása. Itt inkább arról van szó szerintem, hogy a magyar hivatalok meg vannak rekedve a 70-es évek szintjén, a magyar állam pedig örömmel szembeköp mindennek, ami nyugati.
2020. okt. 23. 09:18
8/9 anonim válasza:
EU-tagként a magyar hivatalok pont úgy járnak el, ahogy az EU elvarja: mielőtt elfogadnak valamit, megvizsgaljak, hogy mi is az egészen pontosan, nem bólintanak rá bármire csak azért, mert angolul van. Egy top egyetem esetében is meg kell vizsgálni, hogy nem hamisítvány-e a dokumentum. Ha nem tetszik, mehetsz panaszkodni strassbourgba, vagy Brüsszelbe, vagy legalább az adott hivatal felettes szervehez, ahova tartozik az ilyesmi. EU-s állampolgárok így szoktak, nem a gyk-n pampognak.
9/9 anonim válasza:
Kérdező, sikerült a honosítás? Ha nem gond, privátban lenne néhány kérdésem. Előre is köszönöm!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!