Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi Diagnosztikai Analitiku...

Orvosi Diagnosztikai Analitikus szakon melyik specializációt érdemes választani?

Figyelt kérdés
Melyik a legjobb fizetés szempontjából? Melyik iránnyal lehet legjobban elhelyezkedni? Melyik a legizgalmasabb, kicsit pörgősebb, nem túl monoton?

2020. okt. 19. 00:54
 1/3 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem mind monoton.

Radon és labordiagnosztika szakirányon van kontaktod a beteggel (radiológián mindig páciens között vagy, labordiagnosztikán csak vérvételeknél például).

A patológia és kutatólabor nem túl emberközpontú.


Annyi támpont még esetleg, hogy a patosz és radiológia az anatómiára fekszik rá, a 2 laboros szakirány pedig kémiás. De a patológiaban is jóval több a kémia mint a radiológia. A radiológia meg inkább fizika. Ha akarsz egy kicsit mindenből --> patológia. Ha csak fizikát akarsz (nyílván nem csak az lesz... de na) --> radiológia.

Szerintem a kutatólaboros szakiránnyal nehéz elhelyezkedni, mivel gondolom, őket elsősorban egyetemeken alkalmazzák, bár talán gyógyszergyárak is (?), a többi szakirány viszont mind az EÜ része, az EÜ-ben pedig hiány van minden téren.

2020. okt. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
70%
Még annyi, hogy kutatólaborban van állatkísérlet.
2020. okt. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
70%
Az optometriát kihagytam, az pont nincs ott, ahol én tanulok. Az is elég emberközpontú nyílván és fizikás is, mint a radiológia.
2020. okt. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!