Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Minek kell szakgimnáziumban...

Minek kell szakgimnáziumban magas szinten irodalmat tanulni?

Figyelt kérdés
Én szakgimnazista vagyok, programozónak tanulok és az osztályommal együtt szívből gyűlöljük az irodalmat. Ahelyett, hogy a tanár tanítana nekünk valami jelképes hülyeséget ami lehet meg is marad bennünk, belénk magoltat olyanokat, hogy a "Balassi strófa". Hülyét kapok ettől. Nem elég, hogy az olyan tárgyakra, amikre még szükség is van, pl. matek vagy szakmai tárgyak, azok elveszik minden szabadidőmet, azzal megy el az a retkes hétvégém, hogy ilyen töltetelék mocskot kell tanulnom. Most mondjátok meg, nem lenne több értelme, ha megtanítatja velünk az ilyen fontosabb dolgokat, mint pl. ki volt Petőfi, ,ezzel megszerettetve velünk az irodalmat és még egyetem után is megjegyeznénk azt amit tanít, ahelyett, hogy a Balassi strófára pazarlom az időmet?

2020. okt. 18. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Érettségizni szeretnél nem ? Magyarból is van. Szóbeli téma balassi középszinten ezért tanítja. Nem jókedvéből, hanem hogy meg legyen az érettségid es ha kihúzod Balassit akkor ne kelljen 0 pontot adnia és megbuktatnia. Az érettségit azert találták ki hogy mindenkinek aki leteszi azonos tudása legyen kb ugyanazon tárgyakból. Ennyi meg kell tanulni mindenki kibírja utána elfelejtheted.
2020. okt. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én nem a tanáromat hibáztatom hanem a rendszert hogy ilyet raknak az érettségibe és elvárják, hogy tudjuk.
2020. okt. 18. 15:55
 3/5 anonim ***** válasza:
62%

Hidd el a szakgimiben tanított irodalom már le van butítva. Nem hiszem, hogy egy lehetetlen küldetes lenne. Mivel a Te szakgimis érettségid ugyanannyit ér, mint az én gimis érettségim így a követelményrendszer is ugyanaz.

Ha felvesznek az egyetemre például programozónak akkor lesznek olyan tantárgyaid amit feleslegesnek fogsz tartani és mégis kell majd a diplomához.

Abba belegondoltál, hogy az egyetemen egy vizsgára több anyagot kell majd megtanulnod, mint az érettségire összesen megtanultál?

2020. okt. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem orulj, hogy csak Balassi strofa van egyelore, nem Petrarcai szonett, alkaioszi strofa, aszklepiadeszi strofa, nibelungizalt alexandrin meg jambikus septenarius... :D (Udv real osztalybol... :D)
2020. okt. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A Balassi-stóràfól én màr àltalànosban is tanultam...csak ùgy megjegyezem...
2020. okt. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!