Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemváltás utáni beilleszke...

Egyetemváltás utáni beilleszkedés?

Figyelt kérdés

Aki egyetemet váltott, (nem szakot!) hogy sikerült beilleszkednetek? Nem volt gond azzal, hogy nem ott kezdtétek az első évet? Csatlakoztatok valamilyen szervezethez vagy csináltok az egyetem mellett valamit? Hogy épültetek be a közösségbe?

Jelenleg ilyen helyzetben vagyok, de nem nagyon megy a beilleszkedés.



2020. okt. 4. 14:42
 1/2 anonim ***** válasza:
81%
Sehogy. Engem nem érdekelt a beilleszkedés, a közösség, azért mentem oda hogy tanuljak, nem pedig azért, hogy ismerkedjek. De amúgy ha van valami szak cset, vagy csoport vagy valami, ott beszélgethetsz, esetleg ráírhatsz valakire hogy "szia, tudnál ebbe meg abba segíteni?", stb... Kezdetnek megteszi, aztán elkezdtek másról beszélni, mesélsz a régi egyetemröl, környezetről, mittomén. Csak csináld úgy, mintha simán csak beszélgetnél (mert igazából azt teszed)
2020. okt. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igaza van az elsőnek, az egyetemen nem szempont, hogy hogy fogsz beilleszkedni, nem azért jársz oda, meg eleve nem is leszel ugyanazokkal az emberekkel összezárva egész nap, mint az iskolában voltal, ami miatt gyerekként még fontos volt a beilleszkedés kerdese. Ha valamit el kell intézned, segítség kell, stb., akkor majd utanajarsz, mint felnőtt ember. Ha menet közben kialakulnak ismeretsegek, akár barátságok is, jó, ha nem, hát nem, attól még tanulni tudsz ugyanúgy, a régi barátokkal meg továbbra is tarthatod a kapcsolatot, hogy a szabadidődet velük tolthesd meg a családdal.
2020. okt. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!