Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek, ha tegnapig...

Mit tegyek, ha tegnapig lehetet feltotenem az érettségi bizonyitvànyomat és nem toltottem fel?

Figyelt kérdés

Szoval potfelvételin jelentkeztem eloado müvész alapszakon, és tegnap augusztus 19 volt a hatàrido hogy feltolcsem az érettségi bizonyitvànyt.

Mivel külfoldi gimnaziumba jàrtam nem tudtam pontossan mit kellet feltolteni és egy rossz papirt toltottem fel. Két napom volt hogy modosicsam de nem volt nàlam az a màsik papir és ma kaptam meg (augusztus 20).

Mivel ünnep van nem is tudtam az oktatàsi hivatalt elérni, nagyon izgulok... Mit tegyek? Van még esélyem hogy elfogagyàk? Koszi a vàlaszokat és bocsi a hibàkat (nem itt jàrtam iskolàban)



2020. aug. 20. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Jövő héten megpróbálhatsz telefonálgatni, kimagyarázni, miért, de valószínűleg a rossz papírt fogják beszámítani.

Majd jövőre.

2020. aug. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egy próbát megér, bár szerintem ez az év így bukta. :/

De fel a fejjel. Indulnak keresztféléves képzések is. Nem szabad feladni ha most esetleg nem sikerült. :)

2020. aug. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De ha ma reggel elküldtem email ben ?
2020. aug. 20. 22:55
 4/7 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy biztosan nem fogják elfogadni. :/

Sajnálom, de ez egy szigorú rendszer, melyet jogszabályok határoznak meg, és korlátoznak.


Volt rá egy minimális idő pótolni, de ezen felül rengetegszer fel is hívták a figyelmet a felvin, hogy minden dokumentumot a jelentkezéssel egyidőben, augusztus 9ig fel kell tölteni.

Arról ők nem tehetnek, hogy nem jót töltöttél fel. Ezen felül volt lehetőség pótolni.


Az, hogy postán egy nappal később kaptad meg megint csak rossz kifogás.

Biztosan így van. De! :

Más mindenki a helyedben, azzal aki feladta a bizidet postán, lefotóztatta volna vele és messengeren átküldette volna magának biztos ami biztos, arra az esetre ha nem érkezne meg időben.

A posta sem hibás, a honlapon rajta a levelek megérlezésének átfutási ideje.

Vagy hétfő - kedd, még aki feladta neked be is tudta volna scanneltetni bármelyik helyi hivatalban, de ha nem más egy papírboltban és e-mailben átküldeni neked.


Szóval nem önhibádon kívüli a dolog. Figyelmetlenség, hanyagság. Ezen nem kell rágódni. Elrontottad. Az ember a saját hibáiból tanul a legjobban. Ne keress bűnbakot vagy kifogást. Ezt be kell nyelni.


A jogszabályok pedig szigorúak.

Egy példa:

Van olyan szak, amihez gyakorlati vizsga is szükséges. Ha pl jelentkezel egy ilyen szakra, és reggel vizsgára menet eltörik a lábad és bevisz a mentő a kórházba stb..Lemaradsz, nem tudod pótolni már, így érvénytelen lesz a jelentkezésed.

De ez csak egy példa volt. Erősnek tűnhet, de így van. Mert mondjuk ez tényleg peh lenne. De még így sem adnának haladékot neked.



De hidd el hasznodra fog válni ez az élettapasztalat, még ha most nagyon nehéz elfogadnod is a dolgot. :)

2020. aug. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Na ,látod ezt hívják tandíjnak... Még sokat fogsz fizetni...
2020. aug. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem fogják elfogadni.


És gyakorolj egy kis helyesírást ;)

2020. aug. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnos a magyar bürokrácia kicsit sem a rugalmasságáról híres. Ne legyen igazam, de szerintem sem fogják figyelembe venni már a helyes doksit.
2020. aug. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!