Ha megnyitják az iskolákat, milyen óvintézkedéseket vezetnek majd be?
1000-rel fognak a takarítók, főként a kilincseket, fertőtleníteni, mindenkinek kézfertőtlenítőt kell használni, be kell tartani a 1,5-2 méter távolságot (így kisebb létszámú lesz az oktatás, várhatóan), szájmaszkot kell majd hordani.
Én azt is el tudom képzelni, hogy nem 45 percesek lesznek az órák, hanem 30 percesek, és hosszabbak lesznek a szünetek.
4#-es, szerintem a gyakorlatban ez nem így fog működni, ahogyan te reméled....
Van egy fix terem szám, van egy fix tanár állomány, van vagy 800 gyerek az iskoládban, heti öt kötelező tanítási nap és a vicc kategória maszkhordás, plusz pár jelképes kézfertőtlenítő kihelyezve a folyosóra. A szeptemberi, októberi indián nyári melegben tuti egyik gyerek vagy tanár sem fogja felhúzni azt a maszkot egész napra és meg is értem őket. Amikor buszozok vagy beugrok a boltba, alig látni olyan embert, akin rendesen rajta lenne a maszk. És ezek "felnőtt" emberek.
Hogyan osszák szét a gyerekeket, amikor nem lesz több terem a semmiből és így is tanár hiány van, akik ráadásul az idősebb korosztály tagjai? Szerintem ezt nem fogják tudni megoldani (amikor egy átlagos osztályban jár 30-35 gyerek, a folyosón meg olyan tumultus van, mintha reggel az M3-as metrón utaznál).
Én vidéki egyetemre járok és már most agyalok, mi lesz. Nagyon sokan vagyunk az egyetemen és nem tudom elképzelni, hogyan lesz ott 1,5 vagy 2 méteres távolságtartás és majd hogyan fogom bírni, hogy egész nap rajtam van a maszk (nem magam miatt aggódom, hanem a szüleim miatt). Szó sincs egyelőre hibrid oktatásról. Folyton azt kommunikálják, hogy tantermi oktatás lesz, úgy készüljünk...
Vicc az egész. Rengeteg külföldi hallgatónk van.
Ha véletlen bekapom a koronát, a munkámnak is búcsút mondhatok (hónapokig munkanélküli voltam). Az nem érdekel, ha én elkapom, mert nagy eséllyel kifeküdném otthon, de szüleim és párom szülei miatt aggódom.
Nem remélem az össszeset, de el kellene gondolkodni ezeken, ha tényleg ki akarnak nyitni az iskolák. Eddig az egész vicc volt, most lehetne bőven változtatni a dolgokon. (Értelemszerűen itt nem a Lovassy, Fazekas és a többi jó iskoláról van szó, hanem az átlagos lepukkant és/vagy teljesen zsúfolt iskolákról.) Elvégre nem állhat meg se az élet, se a gazdaság évekig egy vírus miatt. Szabályokat kell hozni és azokat kötelezően be kellene tartatni, aki nem tartja be annak büntetés. Hivatalosan a boltba is be kellene tartani, mert nekik is jár(na) a büntetés, de nem foglalkoznak vele. Nem törödömség az egész.
Pl ahol lehet távolságot tartani a másiktól értelemszerűen ott nem kelljen maszkot hordani, de ahol heringparti van ott legyen kötelező. Ígyis futótűzként terjedt az influenza és a többi fertőző betegség az iskolába, mert itt köhögtek arcon, ez tapogatott végig stb.
Azért, ha valahol máshol is 8-10nm-esek az öltözök oda ne zsúfoljanak már be 40+ embert, mert szó szerint be kell lökni az utolsó embert is, hogyha elakar készülni időben. Abszolút nem normális dolgok ezek és nem is egészséges, hogy minden koszos ott állandóan. Szellőztetni se lehet, mert befalazták az ablakokat már 30 éve és szellőző rendszer sincs kiépítve.
Az iskola épülete nálunk max 400 főt bír el normálisan, ezt pár tanár is megmondta többször. Mégis kb 2x több diák van. A termek 30%-át nem használják pedig csak ki kellene takarítani, mert poros, de vannak ott padok és táblák is. Tökéletesen használható lenne, mégsem használják, pedig a tanárok létszáma is eléri azt, hogy lehessen normálisan csoportbontást csinálni. -> Termekben is lehetne távolságot tartani, mint az érettséginél. Eltudták helyezni a padokat úgy, hogy ne csak 10, hanem 20 tanuló is elférjen és legyen távolság közöttük.
Takarítás se árt, mert eddig heti 1x volt sima vízzel való felmosás egy felmosóronggyal. A fertőtlenítőszer azért jó jön, hogy azért a kezet fertőtleníteni lehessen, ha már pl géptermekbe/szakmai gépes termekbe amit naponta minimum 200-300 fő fog meg/használ.
Zuhanyzók eddig se voltak higénikusak, mert azt is naponta 50 fő használta és nem takarították őket rendszeresen, így lehetne szüneteltetni ezt is.
A szünetek/órák eltolása más országokban müködött, itt is müködne, ha normálisan megcsinálnák és a diákokat ráköteleznék az idő betartására. Kb 95% képes lenne betartani, de itt is inkább olyan iskolákról van szó ahol túl nagy a tanulók létszáma. Egy 200-300 fős iskolában nem lenne rá annyira szükség, mint egy 700+ fősben.
Hosszú még a sor, de meglehetne mindent oldani, ha az emberek kicsit gondolkodnának és nem lennének trehányak. Túl kellene azon lépni, hogy egy embernek(magunknak) mi a jó és arra gondolni egy közösségnek mi lenne jó. Az nem opció, hogy otthon ülünk évekig, de az lehetne opció, hogy aki nem akar vagy nem tudja betartani a szabályokat ne akadályozzon másokat. Maradjon otthon, dolgozzon otthonról vagyha tanuló akkor kérjen egyéni tanrendet és szórakozzon otthon egyedül 10 hónapot. Ami most volt oktatás címszó alatt a legtöbb iskolában az egy kész vicc volt. Nem volt semmi értelme és így nincs is értelme tanévet kezdeni se. Sok helyen szükséges a tantermi oktatás és ahhoz pedig a szabályok komoly szükségesek, amiket be kell tartatni.
#4
#6-os válaszoló vagyok.
Ez mind szép és mind jó, amit leírsz #4-es! Jó is lenne, ha az emberek kicsit jobban oda figyelnének egymásra és annyit megtennének, hogy mondjuk zárt térben tisztességesen felhúzzák azt a maszkot és nem csak áll alá, vagy az egyik fülön lógatva. Mert mint tudjuk, a maszk nem minket véd, hanem a környezetünket! De az átlag emberek sajnos nem ilyenek, ebben ne is reménykedj, hogy majd 2 hét alatt megváltozik a hozzáállásuk. Eleve a kormány részéről is teljes csend van, hiába kérik a tanári testületek, hogy tegyenek közzé követendő irányelveket, protokolokat minél hamarabb.
Eleve a legtöbb embertársunk IQ-ja odáig nem terjed, hogy felvegye a maszkot egy 10 perces busz út kedvéért. Tudod te, mennyi a vírus szkeptikus ember ma Magyarországon? Ez részben köszönhető az álbiztonság érzetnek, mert ameddig nem látják a saját szemükkel a bajt, addig el se hiszik, hogy létezik, másrészt meg a vezető politikusoknak, mert ők maguk se mutatnak követendő példát (csak azért is kézfogás, maszkhiány és társai).
Az a gond az elképzeléseddel az, hogy vagy mindenki betartja az előírásokat vagy senki. Mert mikor iskolába mégy, te hiába leszel figyelmes és óvatos, ha 30 másik meg csak azért is elkomolytalankodja a dolgot.
El nem tudom képzelni, hogy pl. nálunk az egyetemen majd takarítónéni egyesével, precízen at törli a 60 darab klaviatúrát, meg egereket a computer room-ban minden óra után (ott aztán van kosz). Vagy a kilincseket, kapcsolókat mind a négy emeleten, napi szinten fertőtlenití, óráról órára. A pár vírus szkeptikus oktatóról már ne is beszéljünk, akik szerint a világjárvány mögött nagy, gazdasági érdekek mozognak és mennek az összeesküvés elméletek, mintha muszáj volna.... (Igen, ez egy egyetem).
A napokban egy orvos asszisztense lett koronás. Ha egy orvosi végzettséggel rendelkező egyén nem ismeri fel magán a gyanús tüneteket és dolgozik tovább gond nélkül, akkor egy átlagos gimnazista/egyetemista/túl dolgoztatott tanár miért legyen okosabb nála?
Én azt tanácsolom neked, ne bízz a környezet felelősség tudatában! Hogy majd mindenki oda figyel a társaira, használják a kihelyezett kézfertőtlenítőt, felhúzza a maszkot, betartja a social distance-t, meg társait, mert nem fogják!
Ráadasul nálunk viszonylag jól működött az online oktatás. Ennek tudatában tök jó lenne, ha mindenki eldönthetné, milyen formában akar járni az egyetemre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!