Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jelenlegi/volt diakok, nektek...

Jelenlegi/volt diakok, nektek milyen dolgokert szoltak be a tanarok, tettek megjegyzeseket?

Figyelt kérdés
Pl. amirol ugy gondoljatok hogy nem volt jogos egyaltalan, mert ahhoz semmi kozuk stb.
2020. aug. 3. 00:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Egyszer ásítás miatt kizavart a tanár az óráról. Pedig ezen kívül nem csináltam semmit, sőt, még figyeltem is arra, amit a tanár mondott. Bezzeg akik pofáztak az órán és nem figyeltek, azok nem okoztak problémát...
2020. aug. 3. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

Én mindig rajzolgattam. Egy helyben ülve, semmit sem csinálva nem tudok annyit ülni.

A tanár megszólított, hogy mondjam vissza az utolsó 3-4 mondatát, mert hogy szerinte nem figyelek. De szó szerint visszamondtam neki. Utána egyszer sem kötött belém.

Nekem inkább ilyesmik voltak párszor, de alapjáraton nem szóltak be, nem tettek megjegyzéseket, mert nem adtam rá okot.

2020. aug. 3. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
77%
Témazáró előtti összefoglalónál a javításkor írtam be a válaszokat, hogy átlássam mit kell megtanulni és ne kelljen zöldek nyilazgatnom ( még anyámat is behívta miatta lol )
2020. aug. 3. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
45%

A katolikus általános iskolában kimosatták velem a hajzselét a hajamból, mindezt a tél kellős közepén.

Semmi extravagancia vagy deviancia nem állt fenn, teljesen átlagos hajviselet volt.

Nem kötelező egyházi iskolába járni, annak előnyeit (infrastruktúra, oktatás nívója), így elfogadom, hogyha mások - szigorúbbak - a szabályok, de azóta sem értem, hogy a keresztény értékrendet miért is keresztezi a hajformázás gyakorlata, amikor nyilván egy férfi pap is pontosan így tesz, ha nem akarja, hogy a hívek összetévesszék a haját egy szénakazallal.


Szintén általános iskolában folyamatosan vegzáltak, amiért soha nem viseltem kabátot.

Hiába magyaráztam, hogy számomra - 5 °C-ban is komfortos egy póló+ pulóver kombináció, mert az átlagostól eltérő a hőérzetem, ráadásul izzadékony is vagyok.

Behívták édesanyámat is szégyenszemre, mintha nem ruháztatna, holott bármelyik cipőm ára önmagában fedezett volna 5 átlagos kabátot, a szekrényemben pedig ott állt a síeléseket leszámítva kihasználatlan Spyder és a soha fel nem vett többi kabát.


Még mindig általánosban járunk.

Az egyik osztálytársamról, akit nem kedveltem, készítettem egy lejárató weboldalt (semmi bonyolult, 5mp.eu-s bohóckodás).

Jogos volt a feddés, megérdemeltem volna néhány nagy pofont is, csak nem értem a mai napig sem, hogy milyen alapon kezelték iskolai ügyként, amikor a weboldalt otthon készítettem, teljesem függetlenül az iskolától.


Elérkeztünk a középiskolához (illetve annak kollégiumához), szintén egyházi, ezúttal azonban evangélikus intézményről van szó.

Elbocsátottak a kollégiumból, ugyanis nemi aktust részesítettem egy lánnyal, majd rajtakaptak minket.

Érthető, hiszen az emeletükön sem szabadott volna tartózkodnunk, azonban úgy gondolom, hogy egy tomboló hormonokkal viaskodó kamaszfiú esetében felül lehetett volna emelkedni ezen a problémán.

A lány csak felfüggesztett "kirúgást" kapott.


Osztályfőnökit kaptam azért is, mert a tiltás ellenére is a "tanárok elől foglaltam el a parkolóhelyet".

Azok a helyek egyébként az iskola előtt vannak, közterületen, az parkol oda, aki akar.

Lehetett volna több eszem, nem kellett volna "csakazértis" odaállnom, de ettől függetlenül jogtalanul és értelmetlenül részesültem intésben.

Az is benne volt ebben a döntésben, hogy kifejezettem komoly autóm volt, a keresztapám cégében akkortájt mondott fel az első embere, az ő új Insignia-ját örököltem meg, ez pedig sokak csőrét bökte.

2020. aug. 3. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

#4-es, én református suliba jártam. Az egyik alattam járó sráccal is megmosatták a haját a mosdóban, mert kb 5 centis kakastaréjt zselézett magának.

Valamint még gimiben sem nézték jó szemmel a körömlakkot sem, nemhogy a hajfestést. Még akkor sem, ha az egy árnyalattal sötétebb barna volt, nem is valami kék vagy rózsaszín.

Irtó gáz ez a gondolkozás, azért haladni kéne a korral. És csodálkoznak, hogy haldokolnak az egyházi sulik. Ha nem lennének a jóhiszemű tejelő papák, mamák, meg az állam, az a suli, ahova én jártam már rég lehúzhatta volna a rolót. Pedig egykoron nívós és jó sulinak számított. Aztán meg örültek, ha tudtak általános első osztályt indítani (általános és gimi egy intézményben van). Pedig, mikor én mentem elsőbe, 3 osztály is volt, annyian jelentkeztek oda.

2020. aug. 3. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

A hajam színe

A sminkem

A szoknyám hossza

A füzetem külalakja

És számomra szánalma volt, hogy cipelni kellett minden szaros könyvet, akkor is, ha nem használja az ember, különben egyest adtak. Eleve alka dolognak tartom a tanulmányi teljesítmény értékelésére használt eszközzel a viselkedést mérni.


És majd én eldöntöm, hogy tanulok és hogy jegyzetelek. Ahogy a ruhám sem befolyásolja azt, milyen ember vagyok és leszek. Sokkal jobban megbecsültek az egyetemen, sokkal jobban szerettem/szeretem, mint ezeket a demagóg fos szabályokat. Egy diák 14 éves koráig tanköteles. Utána örüljenek, hogy bejár és ne ba szogassák, hanem engedjék érettségire egyszerűen a dolgozatai és a házijai alapján. Nem lenne olyan nehéz ám...

2020. aug. 3. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Hogy lányként miért érdekel engem a biosz-kémia... (legalább csak rajzot tanított így nem sok órám volt vele)
2020. aug. 3. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Jó sok volt középiskolában, szinte minden héten volt valami 4 éven keresztül. A legérdekesebbek/furábbak ezek közül:


Matek dolgozat közben tüsszentett az egyik osztálytársam. Egységesen mondtuk, hogy egészségedre és ezért a tanár elvette szinte mindenkitől a dolgozatot. Aki pedig tüsszentett őt kizavarta, mert hogyan merészelte megzavarni az ő óráját és szaktanárit kapott. .-.


Szintén ez a matek tanár IT is oktatott nekem, így beszélgettünk ott a matekról. És elkezdett felvezetni egy "egyetemi" feladatot ami lényegében egy számpiramis volt. Mondtam neki, hogy ez könnyű, kb általános iskolás feladat volt. Ekkor beoltott engem, hogy kis szaros kilencedikesként ne beszéljek neki vissza és ez egyetemi szintű matematika.


Első programozás órám előtt ott ültünk a teremben és az új osztálytársakkal beszéltünk. Bejött a férfi szaktanár és még egy idősebb férfi. Köszöntünk nekik és az idősebb férfi tanár megkérdezte, hogy "Magácska eltévedt? Lányok nem tanulhatnak programozást, mert ő nekik nem jó az agyuk hozzá." -> Későbbiekben ez a férfi tanította a közismereti infót és ott is beszólogatott, mert jól megcsináltam a feladatokat és, hogy nem jött be amit mondott, mert leköröztem a fiúkat a szakmai órákon.


Kisérettségi 11. osztály végén. Bementem kihúztam a törit először és kidolgoztam, elmondtam a tételt a tanárnak. Ő abszolút kedves volt, meg is lett a tripla ötös érte. Megyek a magyar tételeket kihúzni. Jó nem szólt még semmit a tanárnő. Mire kidolgoztam addigra a másik diák lefelelt. Hív, hogy menjek oda és kezdjem el. Elkezdtem mondani, de minden mondatomba bele kötött és addig csinálta mire annyira összezavarodtam, hogy nem tudtam folytatni. Mondtam neki, hogy befejeztem így. Elköszöntem a bent lévő két tanártól és kimentem. Mikor kinyitottam az ajtót éreztem a huzatot, így probáltam óvatosan becsúkni az ajtót kifelé menet, de becsapodott. A töri tanár nem szólt, de a magyar tanárnő(aki az igazgató felesége) ő szét szidott engem és hisztis picsának hivott, mert csapkolodók. Még a folyosón is lehetett hallani. XD Végül ötöst kaptam mind a kettő tételre.


Tizedik osztályban lett egy új matektanárunk, aki az egyik dolgozat ideje alatt megsértődött, mert valaki köhögni kezdett és megkérdezte, hogy ihat-e egy kortyot. Megfogta magát a tanár és kiment a tanáriba. Ott hagyott minket a dolgozatokkal. Mi írtuk tovább, mert nem hittük, hogy valami baja van. A következő órát úgy kezdte, hogy mi miért nem mentünk utána megvigasztalni és bocsánatot kérni a köhögés miatt. Mi mennyire hálátlanok vagyunk, nem tiszteljük a tanárokat és a felnőtt embereket. No comment.


11. osztály a hálózatos tanárom önkormányzati tag nem tudom melyik párt nevében. Na ebből a pártból kilépett és emiatt mindig ideges volt. Amikor már 10 perc alatt kérte az amúgy is legalább fél órás feladatott, szóltam neki(a csoportunk nevében, mert erről már beszéltünk sokszor), hogy nem lehetne egy kicsit több idő. Besértődött és mindenkinek bevágott 3 darab egyest, mert mi mit képzelünk. Utána lenyugodott a fél év végén, így kitörölte a krétából.


12. osztály tabló fotózás a szalagavató előtt. A többi lány és az osztályfönök masnit viseltek, kb úgy néztek ki, mintha kisállatok lennének. Kitartottam amellett, hogy én nem kérek, emiatt úgy tettek a tabló képre, hogy pont le lehet vágni egyenesen az én képem. Több példányon le lettem vágva. Szerintem egy divatbeli kérdés miatt nem kellett volna ezt csinálni.

2020. aug. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Tavaly meg tavalyelőtt májusban duci srác létemre merészeltem rövidnadrágban menni suliba (pedig már 19-20 éves voltam, ez már érettségi utáni képzés volt, 13. és 14. osztály!), és az egyik szakmai tanár folyton megszégyenített az osztály előtt, ilyen megjegyzésekkel: "Na mi van, szép lábú barátunk...", "Formás lábú barátunk nem fél a szakmai vizsgáktól...", "Remélem, a vizsgán is olyan bátor lesz, mint most az öltözködésében, hiszen bátran kipakolta a telt combjait...". Ez egy középkorú férfi volt. Mit zavarták őt ennyire az én rövidnadrágos lábaim? Nem értem.
2020. aug. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szaktanárit kaptam, mert fáztam a teremben és rajtam volt a kabátom.
2020. aug. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!