Pázmány bionika vagy BME biomérnök?
Figyelt kérdés
Tizedikéig van még lehetőségem a felvételi sorrendet módosítani, de nem tudok dönteni. A bionika tanterve nagyon érdekel és élvezném azokat az órákat de ez azt jelenti, hogy mindenképp azt is kell tanulnom? Szeretnék belekóstolni az összes természettudományba de félek, hogy utána az elhelyezkedés rizikósabb, mint egy ipari munkás biomérnök esetén. Kvázi -kis túlzással- nekem kéne feltalálni a spanyolviaszt és beállni versenyezni a rengeteg szakemberrel akik éjt-napallá téve kutatnak. Nem arról van szó, hogy ne tudnék megállni a talpamom és kell nekem egy főnök aki megmondja, hogy mit tegyek, hanem, hogy kellő elszántsággal is hazárdjátéknak tűnik. A biomérnök szak pedig a biztosabb állás lehetőség de kevésbé vonzó, bár nem tökéletesen idegen tőlem az sem. Van aki hasonló cipőben jár? Előre is köszönöm a válaszokat.2020. júl. 5. 23:58
1/6 anonim válasza:
Van bionikus ismerősöm, Magyarországon csak fejlesztőként tud a többség elhelyezkedni...
A biomérnök jobban a szakmájában tud dolgozni, ellenben kevesebbet is keres általában.
2/6 anonim válasza:
A biomérnök szak alapvetően egy vegyészmérnök szak, némi biológiával fűszerezve. Ha a tantervet letöltöd, láthatod, hogy rengeteg a kémia. S valóban könnyebb biomérnökként elhelyezkedni, mint bionikával: elsősorban az élelmiszeriparban, hulladékfeldolgozó, víztisztító üzemekben, szerves vegyiparban helyezkednek el a végzett szakemberek. Ha a biomérnök mesterképzést is megcsinálod, nagyon könnyű lesz elhelyezkedni. Egyébként pedig ha időközben gondolnád meg magad, az sem feltétlenül gond, mert az info-bionika mérnöki mesterképzésre felvételizhetsz biomérnöki alapdiplomával is, legfeljebb felvételed után köteleznek néhány plusz neurológai, elektronikai, informatikai kredit teljesítésére.
3/6 anonim válasza:
A bionikára úgy menj, hogy MINDENKÉPPEN kell mestert végezned utána, ha nem programozóként akarsz elhelyezkedni. Ha nem megy a prog, akkor kb csak a szerencsén múlik, hogy el tudsz-e vele helyezkedni vagy sem (95%-ban nem tudnak elhelyezkedni vele...). A mi évfolyamunkon sokan kiborultak az utolsó félév előtt, hogy hát nekik kell egy mester is és nem tudnak munkába állni, pedig mennyi lehetőséget ígértek vele...
4/6 A kérdező kommentje:
És az igaz, hogy bionika alapképzés alatt semmi másra nincsen időm? Tudom, hogy mi fán terem az egyetem de azt mondják, hogy ott tényleg minden időm rámegy.
2020. júl. 6. 14:13
5/6 anonim válasza:
Első évben mindenképpen, mert baromi sok óra van kb reggel 8-tól este 6-ig, több tárgyból hétről hétre kell készülni a kis zh-k, házik miatt. Szóval végzel 6-kor, hazamész, és nekiállsz tanulni másnapra kb.
Később talán jobb egy fokkal a helyzet, mert nem annyira katalógusosak az órák, de ha "jó diák" vagy akkor persze az órák nagy részén bent vagy és nem lógsz, és ugyanúgy kell tanulni mert kis zh-k, beadandók, stb.
6/6 anonim válasza:
#4: Igazuk van az ismerőseidnek. Konkrétan a Pázmány bionika képzéséről nincs tapasztalatom, de saját tapasztalataimból és mások elmondott tapasztalataiból is tudom, hogy a nappali természettudományos és műszaki képzések színvonalasabb egyetemeken - a zseniket kivéve - mindenkit rendesen leterhelnek. Arról ne is álmodj, hogy sok szabadidőd lesz. Inkább az lesz a problémád, különösen a félévek második felében, hogy a napnak csak 24 órája van és a hetek csak 7 napból állnak. Sok a zárthelyi, sok a méretes beadandó feladat, megdolgoztatják a hallgatókat. Hétvégén is tanulni kell, különben a körmödre ég az egész. Vannak olyan műszaki szakok, amelyeket csak a hallgatók nagyjából negyede tud a mintatanterv szerint haladva, időben elvégezni, a haraduk pedig végleg kihull, feladja. Persze van, aki próbál lógni, szabadidőt csinálni magának vagy sok diákmunkát vállalni és valahogy átcsusszanni a vizsgákon kettessel, de ez a stratégia rizikós, és annyit nem ér meg, hogy bukdácsolás miatt két évvel tovább járj egyetemre, vagy a kirúgatást kockáztasd (egy tárgyból legfeljebb 6-szor lehet megpróbálni vizsgázni). Inkább koncentrálj a tanulásra az egyetem alatt és próbálj szellemileg, tudásban a legtöbbet fejlődni. Ez az életszakasz elsősorban erre való.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!