Biomérnök vagy orvosi laboratóriumi diagnosztika?
Szerintetek melyik éri meg jobban? Esetleg még vegyészmérnökin is gondolkozok.
Az ODA-ról sajnos azt hallottam, hogy lenézik, pedig komoly szak és sokat kell tanulniuk (van ismerősöm Debrecenben ezen a szakon), ugyanakkor a fizetésük sem tükrözi a befektetett energiát, de cserében külföldön jól lehet vele keresni és komolyan veszik. Ez az itthoni megítélés elég ciki szerintem. A mérnöki szakokat ugye senkinek nem kell bemutatni és a fizetés is jobb, azonban konkrétan a biomérnök lehetősegeiről nem tudok.
Jó lenne, ha BSc-vel is lehetne boldogulni és nem kellene egyből mesterre rohanni. ODA-n egyébként a kutatólaboratóriumi specializáció érdekelne és tudom, hogy ezzel elég jó eséllyel el lehet helyezkedni (mivel örökös hiány van az EÜ-ben), csak ugye elég gáz a fizetés. Biomérnökin az Egészségvédelmi speckó érdekelne jobban (úgy gondolom).
A mesterképzést egyik esetben sem zárom ki, de nem egészen tudom a bemeneti követelményeket ezekre, mindenesetre amiket nézegettem ODA esetében az klinikai laboratóriumi kutató Msc lenne, bioménöki esetében nem vagyok biztos, hogy ide tudnék jelentkezni, de amit ebben az esetben tudnék csinálni, az a gyógyszervegyész-mérnöki. Szóval vannak elképzeléseim mindkét esetben, csak azt nem tudom, melyikkel járok jobban.
Köszönöm előre is a válaszokat!
Felsősöket kérdezz, mikor én jártam biomérnökire, a piacon senki nem tudta, mi a biomérnök, és nem tudtak elhelyezkedni.
Diákmunkán meg labordiagnosztikát csináltak a biomérnök hallgatók, szóval a piaci lehetőségek szerint érdemes dönteni.
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat, bár sokat nem segítettek...
Azt ki mondta, hogy nem érdekel? Persze, hogy érdekel, de az anyagiak is érdekelnek természetesen, hisz mégis csak olyan szakot kellene választani, amivel olyan munkát végezhetek, amiből meg lehet élni (jól).
Köszi, hogy írtál. Sajnos megerősítetted az eddigi véleményemet a szakkal kapcsolatban. Pedig jobban húz felé a szívem, mint a biomérnök felé, így a tanterv alapján, legalábbis, viszont a hátrányok miatt fontolgatom, hogy inkább mégis a biomérnök legyen.
Már csak azért is, mert a diagnosztika az 4 év, a bio-/vegyészmérnök pedig gyakorlattal együtt 7 félév. Tudom, persze, hogy a csúszás benne van a pakliban, de akkor is rövidebb.
Ehhez hozzátéve az alacsony megbecsültséget, még ha nem is a fizetést nézzük, hanem csak az emberek hozzáállását... Ezek a tények mind a szak ellen vannak.
Egyébként ettől függetlenül szívesen venném, ha még mesélnél a szakról, bármit. Te befejezted végül a szakot, vagy ha átmentél máshova, hová? Illetve a szaktársaid mit választottak helyette?
Ha van itt biomérnök/vegyészmérnök hallgató, neki is szívesen meghallgatnám az érveit/ellenérveit a szakkal kapcsolatban, mert lehet, hogy a "szomszéd fűje mindig zöldebb" :)
"a bio-/vegyészmérnök pedig gyakorlattal együtt 7 félév"
Hol?... BME-n 10 félév... egy egyetemi diploma mindenhol ennyi.
Gondolkodni gondolkodtam, de a 2 emelt miatt elvetettem. Nekem az egy is elég :D Na jó, tudom, hogy egyetemen többet kell tanulni és egyetemi szinten az emelt kémia nem egy nagy szám, de már nem középiskolás vagyok, egy szak már folyamatban van, de ez finoman szólva se kötődik a ehhez a vonalhoz, amit most próbálnék ki. Az emelt kémiában a számolások bonyolultsága miatt nem hiszem, hogy menne, úgyhogy abból maradok a középszintnél. Az megy elég jól és úgy gondolom, a többit meg tudom majd tanulni, ha ott tartok.
Meg aztán a félévek miatt sem olyan ideális nekem a gyógyszerészeti, kb. a képzés felét saját pénzből kellene perkálni.
Kedves Nyolcas, a régi rendszerben biztos minden 5 év volt, de manapság, mióta a Bolognai rendszer van, csak az osztatlan képzések 5 évesek, a legtöbb alapszak 6 félév, ahol gyakorlat is van, ott 7. Nem tudom, miért kell úgy beállítani, mintha valami orbitális hülyeséget írtam volna, pedig ezt az új rendszert már nagyon régen bevezették, nem pár éve.
9: Én nem tudom, hol olvasod, hogy orbitális hülyeség.
De az nem egyetemi diploma.
Nem tudom, hova jársz most, én a BME-re jártam már a bolognai rendszerben ás gyakorlatilag senkiben fel nem merült, hogy előbb abbahagyja.
Elvileg van rá lehetőség, de őszintén szólva szerintem még a tanárok sincsenek felkészülve erre a verzióra.
Az alapképzésben egyébként együtt vannak a vegyészek és a biomérnökök, nem is adott akkor sem vegyészmérnöki, sem biomérnöki oklevelet az első 3 év, csak az 5.
A +2 év a szakosodás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!