Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a néderlandisztika szak?

Milyen a néderlandisztika szak?

Figyelt kérdés

Ha esetleg lenne itt olyan, aki oda járt és mesélne.

Milyen gyorsan kellett megtanulni hollandul?

Nulla nyelvtudással is felvesznek?


Mennyire találtad nehéznek a nyelvet?



2020. jún. 17. 00:45
 1/2 anonim válasza:
84%

Szia!:)


Én Debrecenben végeztem Néderlandisztika szakon.

A “milyen gyorsan kellett megtanulni” relatív. Első évben magyarul zajlottak az órák, később hollandul, magyar és holland lektorokkal.

Első év a szókincs fejlesztésről, nyelvtani alapok elsajátításáról szól, ebben egy szószedet lesz segítségre, amely témák szerint van felosztva kisebb részekre.

Minden év végén van nyelvi szintnek megfelelő “kis vizsga”, kb. mint egy nyelvvizsga, írásbeli-szóbeli résszel.


“Nulla nyelvtudással is felvesznek?”

Szintén relatív. Hollandul nem kell tudnod egy kukkot sem, ez a dolguk, hogy majd ott megtanítsanak.

Emellett ha angolul/németül tud az ember (egyikből ugye emelt érettségivel is rendelkeznie kell), az abból a szempontból előny, hogy a nyelvtanra sokszor a másik nyelv nyelvtanából hoznak fel példát, hogy sikerüljön megérteni.


De egyébként egyáltalán nem vészes. Igaz én angolul és németül is tanultam előtte gimiben, a kiejtés és az íráskép a németre hajaz, míg a nyelvtana annál sokkal könnyebb és logikusabb, ezáltal érthetőbb.

Emellett holland irodalmat, történelmet, kultúrát is tanultunk, ezek 3 éves tárgyak, tehát végig kísérik a tanulmányt. Ezek voltak néha kicsit magolósabbak, főleg, hogy év közben nem volt rákényszerítve az ember a tanulásra (kollukvium ~ nem volt számonkérés, hanem félév végén volt belőle vizsga).


Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok.:)

2020. jún. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 PUREJOYANDHAPPINESS válasza:
86%

Helló! ELTE-n leszek másodéves.


Röviden, tömören: jó, gyere csak :) A tanárok nagyon kedvesek (az összes), az órák érdekesek és jól vannak felépítve.


Kb. két félév alatt kell elsajátítanod a nyelvet egy nagyjából alap-közép között levő szintre. A második félév végén van egy alapvizsga, ami nagyjából olyan mint egy nyelvvizsga. Közben vannak tesztek amikre jól fel kell készülni, de ha megy akkor teljesíthetőek. A nyelvtudás nagy részét a Nyelvgyakorlat nevű órákon fogod megszerezni. Ebből hetente négy van és intenzívek, pörgősek. Az elején még javarészt angolul lesz (mert általában holland lektorok és tanárok tartják) aztán második félévtől hollandul. A többi tárgy csak a harmadik félévtől kezdve holland, addig magyarul tartják. Ezek egyébként kultúrával, irodalommal, történelemmel, nyelvtannal, stb. foglalkoznak.


Hollandul egyáltalán nem kell tudnod, hogy felvegyenek, de az elején segít. Duolingón nyomj le egy pár leckét a nyáron, ha tudsz. De totál az alapoktól kezdenek, szóval hollandul tudni nem kell. Angolul vagy németül viszont igen, ebből ugye kötelező a nyelvvizsga.


A nyelv egyáltalán nem nehéz. Ha tudsz angolul és/vagy németül (márpedig tudsz) akkor igazán könnyű. Én csak angolul tudtam, de sok szó hasonlít és azokat könnyű megjegyezni és a nyelvtani szerkezetek is szinte ugyanazok, sőt sok dologban egyszerűbb is. Ami nehéz az az, hogy relatíve rövid idő alatt kell megtanulni.


Remélem tudtam segíteni. :)

2020. jún. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!