ELTE-IK-n mennyire nehéz a matek?
Középszinten érettségiztem tavaly (ötös lett, 92%), 1 éve nem matekoztam. Így fejetlenség lenne belevágni? Anno gimiben faktos voltam, deriválni, integrálni tanultam.
Muszáj voltam elmenni dolgozni suli után, de most már van lehetőségem tanulni. Beadtam ide a jelentkezésemet, tetszett nagyon a nyílt nap, meg a programozás maga is érdekel.
Én tanítottam matekot a szakon, így a másik oldalról látom a nehézséget, mint a diákok.
Tapasztalatom szerint nem kifejezetten nehezen teljesíthetőek a tárgyak, de a témakörök nem könnyűek. Nálam feladatmegoldás adta a jegyet, és teljesen típusfeladatok voltak, azaz csak számokat cseréltem az órai feladatokhoz képest. Azt azonban el kell mondanom, hogy sokaknak így is gondot okozott, sőt, alig akadt végül 5-ös.
A legnagyobb kihívás tapasztalatom szerint az absztrakció. Gimnáziumhoz képest sokkal elvontabb fogalmakkal dolgozunk, amit sokan nem tudnak megfelelően megemészteni, hogy aztán használni tudják feladatokban. Erre tapasztalatom szerint a legjobb teszt, ha az ember a középiskolai 3 dimenziós vektorok helyett megpróbál hasonló feladatokat 4, 5, n dimenzióban megoldani.
Néhányszor megkérdeztem a diákokat az érettségi eredményeikről, és általában 90%-os közép elég jó alap volt az órámhoz.
Én megcsinálnék legalább egy-két feladatsort, hogy lássam, honnan is kell újra feltornáznom magam a kilencven százalék fölé. Mert így, hogy trigonometria, szerintem félelmetesebb, mint úgy, ha tudod, mire is kéne használni. Mert annyira simán lehet, hogy eleve emlékszel (vagy kinézed a függvénytáblából). És ez önbizalmat adhat.
De mindegy igaziból, mert van még rá egy éved, ha jól értem, az elég lesz biztos.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!