Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lesz abból valami, hogy...

Lesz abból valami, hogy eltörlik a nyelvvizsga kötelezettséget diplomához?

Figyelt kérdés

Egy netes portálon olvastam.

Szerintetek?


2010. júl. 23. 15:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
51%
Nem képtelenek, hanem középiskolában nem tanították meg őket. Tiszta ötös voltam angolból és németből is, mégis a német középfokúm 75-80 ezerben volt bent... és miért? 30000Ft nyelvtanfolyamra, mellette különtanár, könyvek...stb., na meg persze a nyelvvizsga díja. Most felsőfokúra készülök, ez is akörül lesz. De sokan vannak, akik ezt nem tudják megfizetni! Azok mihez kezdjenek? A magyar nyelvoktatás egy nagy sz*r... tisztelet a kivételnek. Az én gimimben egy kezemen meg tudtam számolni, hány normális nyelvtanár volt, aki tanított is valamit. Talán 2 vagy 3 a 10-15-ből. Szégyen... Aztán most kapkodhatok egyetem előtt, hogy minél előbb, minél kevesebb felejtéssel meglegyen a felsőfokúm.
2010. júl. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
17:27-es, Te pedig legalább magyarul tanulj meg helyesen írni, ha már máshogy nem is megy. Mondatot nagybetűvel kezdünk, tagmondatot közé írásjelet teszünk. Neked még a saját anyanyelved is gondot okoz...
2010. júl. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Bocsánat,... tagmondatok közé.
2010. júl. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Azt a hülye kifogást, hogy nem jó az oktatás csak a lusta emberek mondják, igaz, ohgy én elit gimibe jártam, de nálunk az osztály nagy része le tudta tenni a nyelvvizsgát külön tanár nélkül. Lehet, hogy nem a felsőfokot, (csak az idő miatt), de egy vacak középfokot mindenképpen. Pedig a másik csoportnak kb. évente más tanára volt.

Az én angol tanárom - aki nem tartozott a kedvenceim közé - kedvenc mondása a következő volt: Lehet, hogy nem a kút mély, hanem a kötél a rövid.

Meg kellene fontolni azt, hogy bennetek van a hiba, és nem a külső körülményekben. Ennyi nyavalygással már rég le lehetett volna nyelvvizsgázni.

Egyébként megkérdezhetem, milyen fórumról van szó?

2010. júl. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
49%

Na, jó nagy az értelemzavar itt. Ezért van a Filozófus:

A cél a nyelvtudás. A nyelvtudás pedig szükséglet. A nyelvtudás egy képesség elsajátítása. Ez tény. De. A nyelvvizsga nem egyenlő a nyelvtudással, ami nagyon hasznos. A statisztika szerint nem nőt százalékos arányban kimutathatóan a nyelvtudás képessége. Indiában miért beszélnek a legutolsó putriban is angolul?

Ha a nyelvtudás, mint képesség nem szerezhető meg a nyelvvizsga által miért kell zsarolással kikényszeríteni? Miért kell egy gazdaságilag kihasználható kis ország állampolgárainak megélhetését ennek a kiszolgáltatott függvényévé tenni? A szükséglet csak az anyaországra vonatkozik. Mi magyarok, autonómok vagyunk. Miért kell egy jogosan, kitartással, erőfeszítéssel megszerzett NEMZETI államvizsgát egy gyarmatosító, kereskedelmi nyelv ismeretéhez kötni? Ha igaz valami akkor a fordítottja is igaz! Miért kell egyedül a viágon csak a magyart nyelvvizsgához kötni. Miért nem kell magyarul is kiírni Londonban az információkat? Budapesten angolul is kiírják , sőt más nyelven is!! Ez a nyelvi és ebből következően a nemzeti holokauszt! Logika, nem?! akkor. Az idegennyelv ismeretére csak azért van szükség, mert a magyar memzetgazdaság 80-85 %-át a külföldi cégek termelik ki. Ha érvényes a kölcsönösség elve akkor a külföldiek is megtanulják a magyar nyelvet. ( Kant mérvadó elve szerint, kérdezzenek csak meg egy Kant szakértőt, a kanti kölcsönösség elvéről!!!!((A tiszta ész kritikája))) A hiteltelen angol font és amerikai dollár a jüannal szemben így akarja az inflációs (angolosoknak kedvezve: felfújt) pénzét a megszorult, kihasználható magyar nemzet gazdaságán keresztül, az IMF hitelén keresztül megerősíteni. Ha az írt ide be aki az átkosban az 1000.-ik diplomáját szerezte be állami pénzen, int Orbán és sokan mások, vagy akik nyelvtanárok és a nyelviskolájukat féltik kívánom nekik, hogy abban a követelményrendszerben részesüljenek amiben most egy mesterképzésesnek kell! ( Hagyjuk a két tannyelvüt és külföldi szülőt, Ismerem) Mit szólnátok, ha a Filozófiát és a Matematikát, olyan szinten kérném számon, ahogy ti a nyelvet? Mert ezt tanultam. Nem a "lájtos ált. művekről" van szó, hanem dokkos szakos órákról:A ki úgy érzi elég kemény mehetünk is a szaktanárhoz!!!!!!!!!!!!! Ha a Magyar nemzetgazdaság fog 80 %-ot termelni megnézem hány nyelviskola lesz. Nem azt mondom , hogy nem kell. De a kenyeremet, a szakmámat ne kössék egy ilyen "numerus clausushoz". Ha valakinek nem tetszik ez a szép, gondolatkövető, anyanyelvünk akkor TAKARODJON innen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!4

2010. szept. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
A nevem : rögzítés: Magyar vagyok. Érek annyit, mint az angol, francia, vagy német. Ha becsülöd magad és azt a nyelvet amin Édesanyád megtanított beszélni, a legelső szavakat gyermekként kimondani, akkor most kimondod azt a a szót amit a haza sír tőled, ebben a kapitalista, gyarmatosító, rasszista nyugati világban, azért, hogy szülőfölded legyen számodra az , amiben most még talán bizonytalan, kétkedő hazaáruló vagy az Eu ügynökök számára, de örökre Magyar. Az állampolgárságodért kiállani nem gyűlöletkeltés. Magyarnak lenni nem lehozandó hátrány. Becsületesnek, igaz magyarnak lenni büszkeség! Hitet tenni azért a földért, szóért amit örökül kaptam őseimtől dicsőség, vértanúság, és kitüntető sorskegyesség. A szóm magyar, az angolé angol, a franciáé francia. Nem azé a szóm akinek több a pénze, hanem az anyám szeretetéé és tanításáé, amelyért minden nemzet annyira ragaszkodik és véd, mint én. Nem biztos, hogy azoknak van igaza akik többen vannak és hangosabban kiabálnak. Az igazságot azok birtokolják akik elismerik a másik jogát.Az igazság a hegeli értelemben vett igazság, bár úgysem értitek, sajnos.
2010. szept. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Bármilyen végzettséggel rendelkezel de beszélsz tárgylóképes angolt és németet, vagy franciát akkor felvesznek. Hát mégha rokon vagy. Felt: bármilyen mérnök, jog logisztika, bölcsész, vagy gazdasági diploma. Nem is tudtam , hogy egy nyelv felsőfokú ismerete 4, vagy 5 szakirányt, ráadásul különböző karokon belül képes egyesíteni, ha tudsz IMF- s, gyarmatostó nyelvet, és azét akit nem szabad említeni,mert börtön jár érte.(mostanában) Hiszen, ha a kecskeméti Mercinek, vagy a Bosch-nak(ami a legszarabb termékeket gyártja, na ne kezd védeni, mert ismerem) kell munkaerő akkor az csakis nyelvtudás, vagyis alkalmazható rabszolga kérdése az adópradicsomban. Nem érdekes, hogy jó gépészmérnök vagy, te csak rabszolgának kellesz a 2004-es H, D, féle egyezmény szerint.Értékesítsd az Eu a fő országainak termékét, erre kell a nyelv. Ja még egy dolog. A bolognai kettéosztott képzés azért vált lehetségessé, mert meg lehetett vajazni az egyetemi tanárok fejét. Mit gondoltok meddig tart a nyelvvizsga erőtlen, indokolatlan, alkotmányellenes(64/70§) intézménye. Ez a posztkommunisták és áll kapitalista hatos régi szövetség műve. Persze , jogod van azt érezni, hogy te egy eu kompatibilis, felvilágosított végtermék vagy. De azért ne nyugtasd meg a saját lelkiismereted, hogy kiszolgáld azokat akiknek pénze van. Mert ez a nyelvvizsga célja. A nyelvtudáshoz nem kell 10 -12 szint- szer 35-40 ezer HUF. A nyelvtudás gyakorlás kérdése, nem politikailag irányított tételek bemagolásáé. Fizesd a külföldi utamat . Adj külföldi ösztöndíjat. De ne bántsd azt amiért küzdöttem, mert meg fogom védeni. És lehet, hogy megsérülsz a jogtalan hódításaid következtében.
2010. szept. 7. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
A nemzetgazdaság jövedelmének 75-80 %-át külföldi cégek termelik ki . jelenleg pénz= lélek= nyelv. Ha mindezt magyar cégek fogják kitermelni (tisztelt diplomások, és nagyaokos titkárnők kg, jogi dipóval, vagy rövid szoknyával) akkor mennyi angolul beszélőre lesz szükség ? (tudáspróba)Ismerős? Hiába mondom nem értitek a magyar nyelvet ? Hát nem értitek ? ÉRÜNK ANNYIT, MINT MÁS NEMZET. SŐT.TÖBBET.Sehol nem kell a világon nyelvvizsga csak M.o.-n. Miért? Mert egyedül ez az ország ad olyan adó kedvezményeket és olcsó munkaerőt (főleg Szabolcsit), ami a hülyének is megéri. Kérdezek én valamit ? Mi köze a a tudásnak a papirhoz ? A papir pénz. A pénz a hatalom eszköze. A hatalom minden gyarmatosító ország célja. A nyelvvizsga papir. A papir pénz. A pénz hatalom. A hatalom minden gyarm. orsz. célja. Ezért nem szabad filozófiát tanítani. (meg a 47-es Bierut egyezmény miatt) De ha hőbörögni kell AKKOR Kocsis Fülöp gk. püspök és Orbán Viktor miniszterelnök is odaírja, hogy tanult(nem végzett) filozófiát ( annak a kommunista államnak a pénzén amit most ócsárol) A Filozófia tanárok pedig nyomorognak . Töri, magyar, vagy ki tudja ki tanítja ezeket a tárgyakat. Hagyjuk a látszat intézkedéseket és foglalkozzunk a valós problémákkal. A nyelvtudás független a nyelvvizsgától. Sőt nyelvszakosokkal utaztam egyszer akik egy négernek azt sem tudták megmondani Debrecennél hány óra van. Vagy az én nyelvtanárom alapvető szavakat nem ismert, mint pl: excursion, bricklayer stb.. Az egyetemi rektorok egy kis pénzért elfogadták az osztott képzést, hát persze , hogy ezek után a nyelvvizsga gyerekjáték volt azon egyetemi tanárok számára is akiknek mégcsak nyelvtudása sincs. A nyelvvizsga törvény hozói elitéltek lesznek pár év múlva. Azok akik most ugattak azt a nótát fogják fújni, hogy egy magyar ember beszéljen magyarul. Miért nem vonatkozika nyelvvizsga törv. azokra is akik a kommunizmusban szereztek diplomát ? Miét csak a nyelviskolák, vagyis a privatizált iskolák monopóliuma a nyelvtudásról való formalizált papír kidásának joga? Hát nem többet tud egy egyetemi nyelvtanszék, mint egy profit orientált, tőkésített nyelviskola ? Hagyjuk azt, hogy elküldik Németországba (meg ide -oda),ennek nincs jelentősége. Nem a bürokrácia által kibocsátott papírokra van szükség, hanem használható nyelvtudásra, Ami nem az Oxford English. Másrészt komolytalan az a feltevés, hogy egy önként választott szakképzés mélysége a tudást tekintve mérhető lenne egy kényszerített nyelvi vizsga kvalifikációjának szintjéhez. Kétlem, hogy értik az olvasók ennek a szövegnek a tartalmát, mert a felmérések szerint a magyar lakosság jelentős része imperialiálódott buta , akinek a szája az EU-s prop. szöveggel van tele..... ., AMIT EL IS HISZNEK.Ki kéri a nyelvet számon? Gondolkodjunk már? A munkáltató aki nem magyar !!!!!!!!!!! KI kéri a nyelvet számon ? A megvásárolt magyar egyetemek és főiskolák. Tehát dögölj meg, a tudásoddal, tehetségeddel együtt, ha nem beszéled a tőke manipulátorainak nyelvét, és nem származol burzsoá csládból, hogy fizessék a nyevoktatásodat. Jüan, dollár , font? Na kis nyelvvizsga pártiak, melyik az?
2010. szept. 25. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!