Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lesz abból valami, hogy...

Lesz abból valami, hogy eltörlik a nyelvvizsga kötelezettséget diplomához?

Figyelt kérdés

Egy netes portálon olvastam.

Szerintetek?


2010. júl. 23. 15:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
33%
Nagyon remélem, hogy nem, pedig matek szakos vagyok. Így is elég sok hülyével találkozni az egyetemen...
2010. júl. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
4%
Sőt, ha rajtam múlna, fel se venném azt, akinek nincs nyelvvizsgája.
2010. júl. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Az oké, hogy nyelvvizsga. Mondjuk egy nyelv középszintű ismerete nem árt tényleg. De nekem pl közgázhoz felsőfokú kell. Az már nem olyan egyszerű, főleg hogy az egyetemi nyelvoktatás állítólag egy kalap sz*r, a gimiben pedig középszintnél tovább nem jutottam, holott színötös tanuló voltam. Ennyit erről. :S A felsőfokút hülyeségnek tartom, inkább kéne 2 kozépfokú.
2010. júl. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
56%
Igen,jó lenne egy középszintű nyelvvizsga,hisz a nyelvtudásra igenis szükség van.De,szerintem óriási probléma ez,mert az iskolák nem biztosítanak megfelelő szintű nyelvoktatást.A nyelvtanfolyamok,meg több száz ezer Ft-ba kerülnek amit nem mindenki engedhet meg magának.Nem beszélve arról,hogy egy családnak milyen hatalmas kiadást jelent a gyerekét egyetemre járatni,fizetni az albérletet,könyveket,költőpénz....Emelett meg nem biztos,hogy ki tudnak még fizetni egy csomó pénzt a nyelvtanárra.Én is nagyon bizakodok benne,hogy eltörlik ezt a követelményt,vagy pedig nyújtanak lehetőséget arra,hogy nyelvet tanulhassanak a diákok.
2010. júl. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
65%
Soha életemben nem hallottam még annál nevetségesebb dolgot, mint hogy a diplomához ne kelljen egy nyelv beszélése. A mai világban az, hogy beszélsz egy idegen nyelvet alapfeltétel, és általában egy középszintű nyelvvizsgával még nem is érsz semmit. Ha pedig beszélsz nyelveket, talán kis túlzással, de Tiéd a világ! Tessék idegennyelvet tanulni, és ha erről én döntenék nem lenne kérdéses, hogy kötelező legyen e a nyelvvizsga, vagy ne!
2010. júl. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
43%

Kedves utolsó!

Neked milyen nyelvvizsgád van? :D

2010. júl. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
35%

sajnos nem fogják eltörölni.

elég gáz hogy ideáig süllyedtünk, hogy a saját nyelvünket "lesz@rva" kell más országok idegen nyelveit megtanulni, mintha a magyar sehova nem kéne és nem lehetne vele elhelyezkedni, ami nem is csoda hisz külföldieknek adta el a volt kormány az egész országunkat...

2010. júl. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%

Kedves 17:27!

Angol felső és német közép.

És nem oltás volt, de nyelv nélkül a mai világban már nem megy az ember semmire, ezt állítom!

2010. júl. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
50%

Tisztelt 17:36:


17:27-es vagyok. nekem is van közép angol és közép német nyelvvizsgám, mert tudom hogy mindenhova kell már a nyelv.

de amit írtam az magánvélemény, hogy nem jó ez a "soknyelvűség"!

vegyük példának másokat, olyan nemzeteket akik világnyelven beszélnek, náluk már az nagy számnak számít ha 1 idegen nyelvet megtanulnak, de inkább az az általános hogy nem tanulnak nyelveket, mondván hogy minek amikor 1 világnyelvet beszélik.

mi tanulunk angolul, németül, franciául, stb. 1 német/angol/francia az életbe nem fog magyarul megtanulni, azt sem tudják hol vagyunk, kik vagyunk...

ezért írtam amit írtam, eladjuk a lelkünket is a külföldi multiknak!

2010. júl. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
A portálon azzal érveltek, hogy sok jó mérnök, meg stb azért nem kap diplomát, mert egyszerűen képtelen nyelvet elsajátítani, miközben meg keni vágja a matekot, fizikát, ilyeneket....
2010. júl. 23. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!