Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehet valakiből lektor?...

Hogyan lehet valakiből lektor? Szerkesztő?

Figyelt kérdés
Milyen szakra kéne járni, utána hogyan kellene szakosodni? Minden érdekel, ez/ek az álmo/aim
2010. júl. 22. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Bátyám könyvtáros-informatikus szakról specializálódott ide. De szerintem magyarból is lehet pl.
2010. júl. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Létezik ilyen specializálódás? Igen, nekem is a magyar szak ugrott be, csak nem igen találtam ilyen képzést.

És a bátyádnak sikerült már elhelyezkednie? (már ha befejezte a tanulmányait:)

2010. júl. 24. 13:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Ilyen specializáció nincs, de végezhetsz középfokú szinten is ilyet, nem kell hozzá diploma: könyvszerkesztő a neve.


Én egyébként magyar szak végzettésggel csináltam könyvszerkesztést. A lektorálás viszont más tészta, az azt jelenti, hogy egy terület tudója vagy és az ahhoz a területhez tartozó, kiadás előtt álló könyveket nézed át szakmai szemmel. A korrektor/olvasószerkesztő pedig helyesírást és stilisztikát javít.

2010. júl. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xyza8 válasza:
És a korrektorrá/olvasószerkesztővé válásnak mi a módja? Magyar alapszak és utána lenne egy ilyesmi nevű mesterszak? Fontos lenne, köszönöm előre is!
2013. jún. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!