Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek melyik a legjobb...

Szerintetek melyik a legjobb közgazdaságtan könyv, amiből az alapokat el tudom sajátítani?

Figyelt kérdés
Szeptembertől gazdinfóra szeretnék járni, de soha életemben nem tanultam még gazdasági tárgyakat. Szeretnék előre olvasgatni a témában. Melyik az a könyv, ami a legjobban összefoglalja a lényeget, alap információkat közgázból?

2020. jan. 23. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Magyar nyelven (is) Hal Varian: Mikroökonómia középfokon.
2020. jan. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Kacsa Tibor ***** válasza:
100%

Nos, attól függ :D


Ha az elméleti alapokat szeretnéd megérteni bonyolult matematikai modellek nélkül:

[link]


[link]


Ne ijesszen meg, hogy középiskolásoknak íródott, nagyon jól megérteti, hogy logikailag mi miért van.


Ha valamivel komolyabb könyvet keresel, ami már azért mélyrehatóbban tárgyalja a közgazdaságtant:

[link]



Illetve az előttem szóló említette az alábbi könyvet. Én személy szerint ezt annyira nagyon nem ajánlom. Nagyon jó kiegészítő olvasmány az egyetemi tanulmányaid mellé, de ha életedben nem tanultál elméleti gazdaságtant, akkor ez igencsak száraz és elrettentő lesz számodra. Nem beszélve arról, hogy gazdinfón ennyire mélyen nem szokták kérni (legalábbis Szegeden nem):

[link]



Én személy szerint Samuelson-Nordhaus könyvét ajánlom, ha érdeklődsz az elméleti közgazdaságtan iránt. Elég vaskos könyv, de emellett érdekes és izgalmas is :)

2020. jan. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2020. jan. 24. 10:42
 4/4 anonim ***** válasza:
Én a Varian könyvet végigvettem, kijegyzeteltem, a feladatait megoldottam (van mellé egy feladatgyűjtemény is, az is nagyon jó) nagyrészt önszorgalomból (a tananyagba nem tartozó, "szorgalmi" részeket is). Nekem nagyon bejött, önmagában is remek olvasmány. Ezt megelőzően a Peter Boettke - Paul Heyne - David Prychitko: A közgazdasági gondolkodás alapjai c. könyvet olvastam el, ez is kiváló volt, nagyon olvasmányos.
2021. jan. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!