Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi diploma szerzése...

Egyetemi diploma szerzése távoktatás formájában mennyire nehéz?

Figyelt kérdés
Gyerek és munka mellett választanám ezt a formát csak aggályos hogy tudok-e így tanulni, kapok-e elég segítséget ha valamit nem értek? Leírnák a tapasztalataikat azok akik ilyen formában végezték el az egyetemet. Mennyire volt nehéz? Esetleg akinek van összehasonlítási alapja a levelező tagozat és a távoktatás között leirná a tapasztalatai?
2020. jan. 18. 14:09
 1/2 anonim ***** válasza:

A levelező és a távoktatás között alig van különbség. Levelezőn annyival több segítséget kaphatsz, hogy mondjuk minden tárgyból háromszor másfél órában hétvégente, gyorsított előadásokon ledarálják az egész féléves anyag lényegét, s esetleg egy-két kérdést fel lehet tenni az órák közben vagy végén az oktatónak. Bár konzultációknak hívják, ezek nem "konzultációk" a szó szoros értelmében tehá, hanem inkább előadások, és általában nem is kötelező megjelenni az órákon. Távoktatáson viszont vagy egyáltalán nincsenek "konzultációk", vagy csak nagyon-nagyon kevés. De alapvetően mindkét forma egyéni otthoni tanulásra épül, könyvekből vagy online anyagokból. Ha elakadsz, nem értesz valamit, akkor a tanárodnak írhatsz emailt, és jobb esetben pár napon belül választ kaphatsz, rosszabb esetben egy hét múltán. Én a levelezőt jobbnak tartom, mert ott az (általában kéthetenkénti) konzultációkon megismered a csoporttársaidat és egymást is segíthetitek emailben (pl. vizsgatételek kidolgozásánál), míg távoktatáson az egyedüli segítség a tanár, s ők nem mindig gyorsan válaszolnak a kérdésekre, nem is szólva arról, hogy az ember a tanára előtt kicsit félhet is attól, hogy butaságot kérdez.


A levelező és távoktatásos képzés legnagyobb kihívása a vizsgaidőszak, ugyanis az elvileg ugyanazokat a követelményeket támasztja a hallgatókkal szemben, mint a nappalisok esetén. Sőt: a nappalin gyakorlati jegyes tárgyak esetén, melyekből a nappalis hallgatókat a vizsgaidőszak előtt lezárják, a levelezősöknek és távoktatásosoknak gyakran vizsgaszerűen van a számonkérés, ami azt jelenti, hogy számukra a vizsgaidőszak még a nappalisokénál is sűrűbb. Munka vagy gyerek mellett mondjuk 5 nap alatt felkészülni egy dögnehéz vizsgára, na az az igazi kihívás. Ezért már az első hónapban el kell kezdeni kidolgozni az a félévi anyagot. Nem elég a vizsgaidőszak előtti hónapban nekiállni, bármily csábító is a halogatás. A vizsgaidőszakot már eleve úgy kezdd, hogy addigra minden tárgyból ki van jegyzetelve a lényeg, különben nincs sok esélyed az összes vizsgát letenni.

2020. jan. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ.
2020. jan. 19. 17:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!