Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik mérnökinformatikus...

Melyik mérnökinformatikus képzést ajánlanátok? BME-VIK, OE-NIK, PPKE-ITK?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok és már rendelkezem egy Matematika alapszakos diplomával (ELTE). Mindenképpen szeretnék elkezdeni egy mérnökinformatikus képzést, viszont érdekelnének a véleményeitek a különböző egyetemekről. Összehasonlítottam a tanterveket és azok, illetve a felvettek számai alapján egyértelműen a Pázmány tetszik a leginkább. Mivel a matek az megy, így azt gondolom, nem lesz probléma a matekos tárgyak elvégzésével, így inkább a programozós/fizika/egyéb tárgyak mentén érdekelnének a véleményeitek az egyetemekről.


Nagyon sokan azzal érvelnek a BME mellett, hogy sokkal jobban mutat egy ott megszerzett diploma álláskeresésnél, mint máshol. Én ebben őszintén ennél a szaknál nem annyira hiszek, és attól még hogy valakinek van egy ismerőse, aki pont olyan cégnél próbálkozott, ahol ez szempont, ez nem is általánosítható. Szóval ha vannak jó érveitek, azokra nagyon kíváncsi lennék.


Milyen a három egyetemen a hallgatói élet, az oktatás színvonala, a tárgyak teljesíthetősége stb.?


Illetve azt hallottam, hogy ha jó vagy, akkor a Pázmányon gyakorlatokat is vezethetsz. Ez tényleg így van?


Köszönöm előre is! :)



2019. nov. 29. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Én mérnökinfóra járok, igaz nem az általad felsorolt 3 egyetem valamelyikére, de általánosságban azért tudok beszélni a szakról. A fizika eléggé szórja a népet, illetve ha nincs affinitásod a villamosmérnöki tárgyakhoz (pl digitális technika), akkor elég szívás tud lenni pár tárgy.


Nem írtad, hogy mit akarsz majd dolgozni. Programozó akarsz lenni? Mert akkor ELTE proginfót ajánlanám. A régi neve prog.matematikus volt, szóval gyerekjáték lenne elvégezned. Bár szerintem nem is feltetlen lenne szükséges, mert matekos diplomával már most is felvennének kb bárhova programozónak (ha megtanulsz otthon programozni).


BME-t egyébként nem ajánlom. Hallomásból elég rossz híre van. Szivatás megy ezerrel, és nem igazán végzik el időben a képzést.


Az Óbudai Egyetemre jártam 1 évet, de nem tetszett. Nem a nehézsége miatt, mert egyáltalán nem vészes, hanem az oktatás színvonala miatt. Hallgatók oktatják a szakmai tárgyakat, laborokat. Nem reklámozzák, de eléggé szenved az egyetem a tanárhiánytól.


Pázmányt nem ismerem, de én is fontolgattam anno, hogy odamegyek. Viszont az egy egyházi egyetem. Szóval lesznek vallással kapcsolatos óráid dögivel. Nem tudom mennyire vagy hívő, de engem így ateistaként eléggé irritált volna.

2019. nov. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
23%
Ha az OE-en tanárhiány van, akkor nem szabad odamenni. A ma szakunkat most szedte szét a tömeges tanárfelmondás, gyakorlatilag nem is fog létetni a mester, mire odajutunk. Így minden ugrik és gondolkodnom kell, hova menjek :( Nem jó dolog, ha az eddigi legjobb tárgyaidat hallgatók diafelolvasása váltja fel.
2019. nov. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam az ELTE proginfón is, de nekem mégis inkább a mérnökinfó fekszik. Szeretem a matekot, de hiányzik az a szélesebb látókör, amit a mérnökinfó nyújthat. Érdekel a fizika, a mérnöki tárgyak, akár a robotika is. Munkába még nem szeretnék állni, mert ha van rá mód, akkor felszívnék több tudást, és nekem nagyon tetszik ehhez az egyetemi környezet. A másik pedig, hogy szívesen tanítanék is egyetemen, így jobb benne maradni körforgásban :)
2019. nov. 30. 00:29
 4/4 anonim ***** válasza:
38%

"Illetve azt hallottam, hogy ha jó vagy, akkor a Pázmányon gyakorlatokat is vezethetsz."

-> nagyon remélem ez csak az első egy-két félévre igaz és a felsőbb éveseket már minimum doktoranduszok oktatják, különben ez kicsit gáz...


Na, most kicsit szembe megyek a mainstreammel, DE szerintem az a leghatékonyabb képzés mérnök infóból, ami arra készít vel, amit majd melóban is tapasztalhatsz: az extrém mértékű szívásra és a rugalmas probléma megoldásra.


Pont emiatt a BME-t javaslom, de nem azért mert olyan nagyon jó az oktatás (jártam ELTE proginfre is, ott sokkal szájbarágósabb és könnyebb minden), hanem mert olyan mértékű szívásmennyiséget halmoz fel a hallgatókban az évek során, hogy onnan kikerülve joggal érzik úgy, hogy bármi megtanulható.


OE-re sok volt BME-s csoporttársam került át, akik BME-ről kibuktak, OE-n jelessel végeztek. Nem rossz egyetem, a gyakorlati részeket remekül megtanulják (a BME-seknél jóval hatékonyabban is), viszont cserébe nem kapják meg azt a szívásmennyiséget ami kell.

Ha OE-ről kerülsz ki, az első időkben biztos hatékonyabban végzed majda a munkád egy frissen kikerült BME-snél, viszont egy közepes képességű BME-s hosszú távon köröket verhet egy közepes képességű OE-sre. Persze ebben azért most kicsit túlzó az általánosítás, nincs egy munkahelyen két teljesen átlagos BME-s és OE-s, hogy összehasonlíthatóak legyenek.


Pázmányról nem tudok nyilatkozni, csak azt tudom, hogy a bioinformatikai vonal erősebb ott.


Matekkal matekos létedre nem lesz gondod, az ezen a szakon nem túl erős.

2019. nov. 30. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!