Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy működik a duális képzés?

Hogy működik a duális képzés?

Figyelt kérdés

Igen, hogy minden hónapban van fizetés, de nem kell minden héten/minden nap bejárni a munkahelyre?

Valaki, ha részletesen leírná, megköszönném.


2019. nov. 10. 15:02
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
2019. nov. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag diplomás szakmunkásképzés. Az adott cég(ek) profiljának megfelelően egy betanulási folyamatról van szó, kiegészítve minimális főiskolás szintű elméleti tudással. A betanuláshoz szükséges időbeosztást az adott cég határozza meg, ez akár többműszakos időrend is lehet (az éjszakai műszakot leszámítva). Természetesen így a hallgatókban az egyetemleges szemléletmód nem tud kialakulni, csak a rutinszerű, sablonos feladatokra tudnak fapados és jól bevált megoldásokat adni.

Most egyenlőre a multiknál pont erre van szükség, hogy a mérnökök is "robotszerű" sablonmunkákat végezzenek, mivel a kutatás-fejlesztés szektor többnyire hazánk határain túl érvényesül.

2019. nov. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tehát akkor jól értem, hogy szerinted negatív hatása van?
2019. nov. 11. 12:36
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A negatív hatás valójában relatív, attól függően hogy milyen szempontokat tekintünk.

Az ipar azon szektorának, amely nem igényel kreatív mérnöki gondolkodást, hanem a sablonmegoldások ismerete elegendő, pillanatnyilag nagyon jó a duális képzés. Gyakorlatilag a multi is jól jár, mert profiljára szabott mérnököt foglalkoztathat a tanulmányok után kb. technikusi bérezésért, míg a hallgató is örül, mert arányaiban kevesebb tanulással juthat egy egyetemi diplomának nevezett oklevélhez.

2019. nov. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az előző hozzászóló nem teljesen van képben a duális képzéssel. Bár én a gazdasági képzési terület részét ismerem inkább, de az elv ugyanaz. A Hallgató ugyanannyit jár egyetemre, mint mindenki más. Ugyanannyi órája van és ugyanazokat a követelményeket kell teljesítenie. Így nem igaz, hogy kevesebb tanulással kap diplomát és, hogy nem alakul ki benne az "egyetemleges szemléletmód". Az, hogy a munkában mire tanítanak be és mit várnak el és ez mennyire robotszerű..Nem hiszem, hogy az.. Gondolom ez is terület és cégfüggő, de olyan melót végzel, mint más gyakornok. Jó esetben ez azt jelenti, hogy, mint egy főállású munkatárs. Ezt lehet, hogy valaki robotmunkának tekinti, de ugyanezt fogják elvárni tőled, amikor már főállású munkavállaló leszel, szóval abszolút előnyös, hisz megismered, milyen elvárások vannak egy vállalatnál.


A kérdésre rá térve.. Sajnos/nem sajnos, ez eléggé cég és egyetem függő. Szinte mindenhol másképpen működnek a dolgok. Általában úgy szokott lenni, hogy vizsgaidőszakban és nyáron minden nap be kell járnod munkába, illetve szorgalmi időszakban(amikor tanulni jársz az egyetemre) heti 1 napot(pénteken). Emellett pedig járnod kell ugyanúgy az órákra, ahogy a többi "normál" Hallgató is. A fizu az minden hónapban ugyanannyi.


Ha van még kérdés, szívesen válaszolok. Akár privátban is.

2019. nov. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!