Gazdasági szakokon mennyire nehéz a matek? (BCE, ELTE, BGE)
Sziasztok!
11.-be járok angol-történelem fakultációs gimnáziumban.
Továbbtanulás terén gazdasági irányban gondolkodtam, de félek hogy buktatós lenne a matek. Heti 3 matekom van, így nincs vele gondom, de csak középszinten fogok érettségizni belőle. Magántanárral lenne csak emeltszintűre lehetőségem, szerintem jól is sikerülne, de szükséges időt és sok pénzt költeni erre? Nem elég a közép? Milyen tapasztalatok van ezzel kapcsolatban?
Nemzetközi gazdálkodás szakot, esetleg a gazdaság menedzsmentet, kereskedelem marketinget néztem ki. (Bár utolsó kettőnél úgy érzem, hogy kicsit olyanok ezek, hogy mindenki erre jelentkezik, és túlképzés lesz belőle. Javítsatok ki, ha nem így van!)
Utána néztem ezeknek, és mindenhol matematika, analízis, statisztika megjelenik, több féléves tantárgyként.
Kérdésem az lenne, hogy ha egy közepes szintű matektudással rendelkezem, illetve ha nem járok fakultációra, az elég lesz-e?
Úgy hallottam hogy a Corvinuson lehet hogy magasabb a ponthatár, de hallgatóbarátabb, kevésbé szivatósok az órák, és azt kérik számon amit leadták. Ez kiterjeszthető általában az egyetemre?
Illetve többi egyetemről mi a véleményetek? Bárkinek aki ezeken a szakon tanul, nagyon örülnék ha válaszolna!
Köszi:)
Én más egyetemre járok és más szakra. Bár volt ismétlés, de több az új dolog, mint amit középszinten tanítanak.
Gazdálkodási és Menedzsmendet, ahogyan én olvastam több helyen nem ajánlott választani, az olyanoknak való akik képtelenek volna eldönteni milyen ágon akarnak továbbmenni, így a tudások bár szerteágazó, de alig használható, így inkább mester mellett szokták ajánlani.
BGE: “ Az az egyetem egy vicc, azok mennek oda akik nem elég jók a magyar top egyetemekre.”
Marhaság. A BGE előd intézményei (PSZF, Külker) mindig is az ország elit főiskolái voltak. Lehet, hogy nem egy Harvard, de a BCE se az... ennyire azért ne ájulj el már magadtól...
A magyar gazdasági egyetemek “futottak még” világviszonylatban. Az egyetlen értékelhető egyetem a CEU ebben a szakmában, a legközelebbi jó egyetem meg a Fernuni Hagen (a Madách téren van központjuk), illetve a bécsi WU Wien. A Corvinus egy noname kis egyetemcske, amely az 700. helyre se tud bejutni a világranglistán (vs a CEU MBA képzései a 14. meg 21. helyen is voltak már, a többi képzésük az 50-200 helyeken).
A BGE nem egy rossz egyetem, benne van a top 3-ban az ország gazdasági egyetemei közül. Rengeteg üzleti vezető végzett itt, és folyamatosan találkozom most is magas szintű menedzserekkel, akik PSZF-et vagy Külkert végeztek anno.
A Corvinus elit szakjai (gazdasági és matematikai elemző, alkalmazott közgáz) valóban alulról karcolják az európai színvonalat, a többi képzésük (gazdmen stb.) meg az elmegy kategória.
A BME embertelenül nehéz.
A többi kibírható.
#3 Talán oda jársz a BGE-re? Nem ajnároztam az ELTE-t, elmondtam, a véleményemet. Sőt elmondtam, hogy én a BCE-re mennék:DDD A BGE egy ELTE-s vagy egy Corvinushoz képzéshez képest vicc. Nem hiába mennek oda azok akiknek ez erős. Láttam milyen matek példákat kapnak, nagyon nehéz lehet a megoldóképletet alkalmazni:DD Van ismerősöm aki BGE-s látom miket csinálnak. De ha bulizni akar a kérdező, akkor a PSZK-n nagyon vad bulik vannak. Legbulisabb kar címet elnyerte, ezzel el is mondtam mindent.
Egyébként itt egy cikk, ha érdekel kedves kérdező:
Igen, történetesen a BGE-re jártam ÉS a Corvinusra ÉS a CEU-ra. Hoppá. Nem mondom, hogy a BGE egy Harvard, de azért a Corvinustól se essünk már hanyatt... Az 1001+ kategóriában van a Times Higher Educationben. :D
A BGE az, ami volt: egy színvonalas főiskola. Nem tudósképző, hanem üzletember-képző, és annak az elmegy kategória. Az nettó hazugság, hogy a másodfokú megoldóképlet lenne a követelmény, a matek és statisztika nagyon szivatós tanszékek (voltak az én időmben).
Rengeteg Corvinuson, BGE-n és Pécsett végzett szakembert ismerek a munkám okán, és még egyszer: nagyon magas helyeken is találkozom BGE-s hallgatókkal, tehát olyan nagyon sz.r nem lehet.
Inkább az jut eszembe rólad, utolsó, hogy a BCE-n (és ezek szerint az ELTE-n is már sajnos?) mekkora nagy arcú egyedek járnak, miközben a BCE-ről annyi vacak embert láttam kijönni, akik a hatalmas arcuk ellenére még a próbaidőt se tudták kitölteni, mint még soha sehonnan.
Annyira sz.r a Corvinus, hogy még az Emerging Economies (!) kategóriában is csak a 301-350. helyen van, srí lankai meg kolumbiai egyetemek társaságában :D [link]
Még a Zágrábi Egyetem is köröket ver rá, pedig az se egy Yale. :D
Az ELTE egyébként jobb helyen van, 601-800. helyen, de ezt is a BTK, TTK és PPK húzzák fel: [link]
A gazdasági képzését egyelőre nem jegyzik a THE-ben, mivel fiatal még a kar. De ha a Corvinus az 1001+ helyen van, akkor maga a gazdasági kar sem lehet ennél előrébb.
Le lehet kicsit szállni a földre.
Teljes mértékben igaza van az 50%-osnak. :D Ezek a magyar "üzleti" képzések sehol sincsenek világviszonylatban, de Európában sem. Persze ez nem jelenti azt, hogy nem lehet tanulni ezeken az egyetemeken, pl. Corvinuson sok diákszervezet működik, van egy tonnányi esetmegoldó verseny, amire lehet jelentkezni meg amit 1-2 tanszék támogat.
De ha csak annyiból akarsz tudást meríteni, amennyit a kötelező órákon töltesz és bent ülsz, akkor nem lesz értékes a tudásod.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!