Melyik gazdasági kar szűnik meg: ELTE vagy BME vagy egyik sem?
2017 ben a BME GTK oktatói gárdájának nagy része, aki korábban felépítették a kart és egy minőségi képzést, előbb megpróbálták az egész kart átvinni az ELTE-re, mivel a barom rektor ellehetetlenítette a munkájukat. Volt egy hosszú huzavona - kirúgták a GTK dékánját -, és végül a kart nem tudták átvinni. Ehelyett felmondtak tömegesen az oktatók és átmentek az ELTE-re egy új kart alapítani, ami jelenleg még intézetként létezik, 1 éve működik és most kezdi majd meg a második évét. Ez az ELTE GTI jelenleg. Próbálják ott azt a színvonalú igényes képzést nyújtani és újraépíteni azt ami a BME-n volt.
A BME-n közben persze hiányoznak az oktatók, hisz az egész pénzügy tanszék lelépett, ezért csomó szakot és tárgyat redukáltak. Megszűnni nem fog, próbálták innen onnan pótolni az oktatókat, főként az Óbudai Egyetemről, mert onnan is sokan menekültek. Színvonalban persze sosem lesz már olyan mint korábban, hiszen a távozott gárda volt a hazai gazdasági felsőoktatás egyik legkiválóbb csapata.
Oké, de akkor nem tervezik semmilyen gazdasági kar megszüntetését / áthelyezését / összevonását, ugye?
A BME szerintem magára fog találni, csak idő kell hozzá. Pár évtized.
A történet fellelhető a neten, van egy GTK helyzete dokumentum ( [link] számos válaszreakció ( [link] és [link]
, illetve ez: [link]
Vagy egyéb anyagok, mint ez: [link]
Persze már nehéz összegyűjteni minden darabot, mert lassan törlődik. De talán valami kép összeáll és kiszűrhető logikailag az ügy. Természetesen az az állítás, hogy a rektor egy barom, csak az én magánvéleményem, amit kikövetkeztettem az akkori történésekből, dokumentumokból interjúkból és abból, amikor személyesen láttam ahogy teljesen összefüggéstelenül beszél egy fórum előtt, mint akinek nincs ki a négy kereke. Utána meg videón, amikor magának ellentmondva a GTK dékánválasztásába beleavatkozott és nem hagyta a kart saját dékánt választani.
Valószínűleg nem véletlen, hogy az előbbi linkek közül egy híján mind elérhetetlen már. Sokat hazudoztak a témában. Az utolsó link cikkéből meg ember legyen a talpán, aki ki tudja hámozni a lényeget.
Az biztos, hogy 40-en leléptek a BME GTK 280 oktatója közül, és 2 éve megalakult az ELTE GTI, ami 1 éve oktat látványosan nagy létszámú szakokat.
Közben az ELTE GTI és a BME GTK hasonlóan nagy létszámú szakokat indított - lásd a Felvi adatait: [link]
Ez azt jelenti, hogy a BME GTK már bőven pótolta az elment valóban sok oktatót, és most mindkét helyen jól mennek a dolgok. Ebből következően a többi (főleg vidéki) egyetemek szenvedték meg, nekik jutott kevesebb felvett hallgató. A BME GTK osztódással szaporodott...
A BME GTK-ról valóban a Pénzügyek Tanszék majdnem egésze elment, de ma már az is egy normál méretű tanszék, meglehetősen jó emberekkel - ld. a tanszéki honlapot: [link] . Sok helyről jöttek (Közszolgálati Egyetem, Károli stb.), hiszen a BME vonzó hely. A többi tanszéken meg sokkal kisebb volt a változás. A megújítást mutatja, hogy a BME GTK 3 angol nyelvű mesterszakot is indított, köztük pont Pénzügy MSc-t is. Ilyesmire az előző társaság nem volt képes. (Az angol nyelvű képzéseknél a hallgatói létszám nagy része nem látható a Felvin - pl. Stipendium Hungaricum ösztöndíj stb.)
A számok alapján, és, hogy cikkben szereplő 2016 óta már 3 év eltelt, megszűnés már egyiknél sem merül föl. Jó oktatók mentek el, de kiváló oktatók maradtak, és érdekesek és lelkesek érkeztek. Hogy egyik vagy másik mennyire lesz jó vagy még jobb, az majd eldől.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!