Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha tervező mérnök szeretnék...

Ha tervező mérnök szeretnék lenni, akkor milyen szakra menjek?

Figyelt kérdés
Mindig kitűnő voltam. Most emelt matek és fizika fakton vagytok, de a kémiát is nagyon szeretem. Nagyon érdekelne egy olyan munka, ahol lehet egy irodában ülve tervezni, pl. egy gépet, egy folyamatot. De vezető is nagyon szívesen lennék. Hova érdemes menni?

2019. okt. 31. 12:53
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Ha gépet akarsz tervezni, akkor gépészmérnök szak. Ha elektromos berendezést, akkor villamosmérnök szak. Ha informatikai eszközt, akkor mérnök informatikus szak.
2019. okt. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És Miskoclról milyen véleményetek van, a gépészmérnökiről?
2019. okt. 31. 13:16
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó a miskolci gépèszmèrnöki, a tanárok korrektek, jó kis hely.
2019. okt. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Egyébként...Debrecen kicsivel közelebb lenne, és az osztálytársaim egy része oda megy. Nyugtassatok meg, ugye Miskolcon jobb a mérnöki képzés?

2019. okt. 31. 14:17
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A DE mérnöki része futottak még kategória. Miskolccal jobban jársz.
2019. okt. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Vannak olyan emnerkék a családban, akik szerint a DE sokkal jobb, mert hogy oda készül a BMW gyár. Viszont azt még fel se húzták, és akkor sem garancia, hogy a képzés sokat fog javulni.
2019. okt. 31. 14:21
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A debreceni egyetem műszaki kara egy rakás szr. Miskolcra menj.
2019. okt. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D
2019. okt. 31. 15:10
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A Miskolci Egyetem gépészmérnöki képzése országon belűl a második helyen van. Nagy multú egyetem, és ma is komoly szinvonal van ott.

A Debreceni egyetem meg attól nem lesz jobb, hogy odamegy a BMW. Győrben is, attól hogy odament az Audi, a képzés szinvonala még nem lett jobb. Az egy dolog, hogy az Audi által a hallgatók havi ösztöndíjának a maximuma 150eFt körül van, a BME-n meg 30eFt-os bohóckodás van, de a képzés ettől még Győrben nem jobb. Várhatóan hasonlóan lesz ez a Debreceni Egyetemnél is.

Egyéb megjegyzésem, hogy az irodában ülve tervezés így azért fikció, kell érteni a gyakorlathoz is, le kell menni a műhelybe, stb.

2019. nov. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az nem baj, ha le kell menni a műhelybe is.
2019. nov. 1. 09:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!