Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapesttől 180km-re lévő...

Budapesttől 180km-re lévő településről be lehet járni Budapestre napiszinten egyetem miatt?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy be lehet, mert van vonat. Az érdekel, hogy mennyire lenne fárasztó 2,5 óra vonatozás (oda-vissza 5).

Akitől kérdeztem azt mondta, hogy a vonaton tudok tanulni, és pihenni is.

Az illető is bejár, és reggel 4 kor kel, és este fél 9 körül ér haza.

Ő azt mondta, hogy hozzászokott, de én nem tudom, hogy tudnám e ezt 6 éven keresztül csinálni...

Vélemények érdekelnek!



2019. szept. 3. 18:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen távolságból jelentkeztem anno egyetemre, de biztos nem jártam volna be naponta. Este ha hazaérsz már kb. semmit nem tudsz csinálni, aztán már lassan kelhetsz megint.
2019. szept. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos nem bírnám. Ráadásul nem is biztos, hogy beérnél az első órára.
2019. szept. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem éri meg. Esélyed nincs arra hogy órák után kicsit elbeszélgess a szaktársakkal, valamilyen eseményen résztvegyél, esetleg késő délutáni órára járj, ne adj isten este beülj valahova sörözni egy jó nehéz nap után. Aztán ugye ott a MÁV ami bármikor bármennyit késhet. Gyakorlatilag minden jóból kimaradnál az órákon kívül.

Lehet bírni egy darabig de hidd el nagyon idegörlő. Szaktársam csak Bp-től 40km-re jár be minden nap, de nagyon elege van belőle így harmadévre. Jelentkezett is koliba.

Mire este hazaérsz már semmire nincs időd. A vonaton meg lehet tanulni de az bőven nem olyan effektív mint otthon egy asztalnál a csendben. Aztán az alvás kérdése a legjobban necces. Hazaérsz pl. 8-ra, kaja, zuhany mondjuk azt már 9 óra. 4 órakor kelsz mert 5 órakor indul a vonat 7:30-ra beér a pályaudvarra ahonnan még mindig tömegközlekedned kell a kicsit sem kellemes budapesti reggeli BKV-n. Aludni kereken 7 órád van maximum ha minden jól megy, elég korán végzel és eléred a vonatod időben ami nem késik hazafelé. Ezt 14 héten keresztül minden hétköznap.

Másik opció a koli/albérlet. Szar esetben is be tudsz érni órára ~30 perc alatt BKV-val ha nem közvetlen a campus mellett van. De ha meg az egyetem mellett laksz akkor 10 perc alatt beérsz. Nézzük az utóbbit. Felkelsz 7-kor, lazán elkészülsz majd besétálsz. Délután 4-kor végzel, utána pedig azt csinálsz amit akarsz. A campuson maradsz, tanulsz egyedül vagy szaktársakkal, közösségi eseményezel. Este pedig éjfél körül elmész aludni ha éppen nem tivornya volt a haverokkal. Ugyanúgy 7 órát alszol, viszont ebben az esetben minden nap reális a 7 óra, sokkal több időd marad mindenre, nem egy rohanás lesz az életed.

Egyedül a mama főztjét meg az otthoni ágyat kell feladni érte, de a pozitívumok jóval meghaladják a negatívumokat. Hétvégén meg ugyanúgy haza tudsz menni. Na és akkor nem esett szó arról ha este 7-ig tart egy órád ami mondjuk 6 kredites. Na és azzal ha reggel 8:00-kor ZH van de késik fél órát a vonatod? Már mehetsz pótzh-ra hacsak nem tudod valahogy megbeszélni a tanárral (nagyon de nagyon ritka hogy megengedik később megírni, elvégre te vállaltad hogy olyan messziről bejársz)


Most ezt jól kiírtam magamból, de remélem látod mire akarok kilyukadni :)

2019. szept. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én napi 4 órát utaztam oda-vissza.És nagyon leszívja az ember energiáját a sok utazás.Nem gondolkodtál,hogy átmenj levelezőre?
2019. szept. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
30%
Én is be fogok járni,
2019. szept. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy picit több is.
2019. szept. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Orvosira szeretnék járni, és ott nem nagyon javasolják a levelezőt. Nem tudom, hogy egyáltalán van e az orvosin levelező, valaki azt mondta, hogy van, de nem javasolja.
2019. szept. 4. 19:19
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Orvosin nincs levelező. Mégis hogy lenne?
2019. szept. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Orvosit csakis ott helyben szabad, ingázás kizárva! Nem szeretnél emberi roncs lenni 3 hét alatt.

Rengeteget fogsz bejárni az intézetekhez végigjárni a vitrineket és közben mondogatni mi micsoda ZH-ra készülés közben. Ezt a vonaton nem lehet megcsinálni.

Orvosin nincs levelező és ez így a helyes :)

2019. szept. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tudtam milyen szakról van szó.:) De az orvosi nem az egyszerű szakok egyike.Szerintem is nagyon fárasztó lenne a mindennapos ingázás.
2019. szept. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!