Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire piacképes a Corvinus...

Mennyire piacképes a Corvinus alkalmazott közgazdaságtan szakja?

Figyelt kérdés

2019. aug. 12. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Eléggé, de mestert szokták hozzá javasolni mert önmagában nagyon elméleti szak, könnyebb elhelyezkedni ha hozzátanulsz valami gyakorlatiasabbat is.
2019. aug. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Nagyon piacképes, mert már a második évtől kezdve elmész gyakornoknak bankokhoz, befektetéshez stb. és mire diplomázol, már lesz gyakorlatod. Illetve mehetsz innen banki matek mesterre is, ami kb a csúcsok csúcsa. És mindig van “menekülési útvonalad” utána tolni egy MBA-t és máris te vagy a jól képzett menedzser.*


* De a gyakorlatot nem pótolja semmi, úgyhogy tényleg keress gyakornoki helyet pánikszerűen!

2019. aug. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mester nélkül nem piacképesebb, mint egy Pénzügy-számvitel vagy egy Gazdmen. Mesterrel pedig elég ütős tud lenni, főleg ha beszélsz mellé 1-2 idegen nyelven folyékonyan és talpraesett vagy.
2019. aug. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az elméleti AK alapszak után melyik mesterképzéssel lehet kihozni belőle a legtöbbet?
2019. aug. 19. 04:05
 5/7 anonim ***** válasza:
25%
Legtöbbet a biztosítási és pénzügyi matematika mesterszakkal. De jók a pénzügy, marketing, gazdmen mesterszakok is. Vagy alk közgáz mesterszak és később egy MBA. (Én erre szavazok az első opció mellett.)
2019. aug. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%
Sztem jobb mint az én építőmérnökim.
2019. okt. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az előzőekhez hozzátenném, hogy a biztosítás- és pénzügy-matematikát az alkalmazott közgazdaságtan után szinte biztosan nem fogod bírni, ugyanis mind mennyiségben, mind mélységben nagyon kevés az AK-s matek a bizmathoz.


Bizmaton első félévben olyan tárgyaid lennének, hogy:

-Valószínűségszámítás és statisztika (ezt némileg tanulod AK-n, de a valszámot közel nem olyan mélyen mint itt)

-Differenciálegyenletek (ebből semmi nincs AK-n)

-Funkcionálanalízis (na itt nemhogy ezt a tárgyat nem tanítják, de még a megértéséhez szükséges dolgokat sem)

-Többváltozós statisztikai modellezés (ilyet se tanulsz, ez is nehéz)

-és még 3 szaktárgy ami szintén nem könnyű.


Mindez egy félévben, de később sem lesz könnyebb (második félév sztochasztika)


Nem véletlen, hogy akik elvégzik ezt a szakot, azok szinte mind matematika bsc-ről jöttek.


Ha nem akarsz matematikusnak tanulni akkor a másik megoldás az osztatlan gazdaság-és pénzügy-matematikai elemzés, amin ha a pénzügymatematika szakirányra mész akkor nagyjából ugyanoda lehet eljutni mint egy bizmat msc-vel, viszont már az első pillanattól kezdve olyan mennyiségű és mélységű matekot kapsz amit később alkalmaznod kell a kvantitatív pénzügyekben, szemben a bizmattal ahol ez a tananyag két félévbe van belesűrítve.


A kérdésedre válaszolva (és megmagyarázva hogy miért beszéltem ennyit a bizmatról):

Az AK egy komoly és piacképes szak, legnagyobb és a munkaerőpiacon is leginkább keresett erőssége az adatelemzés.


Ezzel együtt azonban ajánlott egy mestert is végezni hozzá mert magában kicsit túl általános, és (ezért ijesztgettem a matekkal) szerintem nem a bizmat a legjobb mester mellé, hanem a közgazdasági elemző msc, amit "ak-s mesternek" is szoktak hívni.


Ez a szak továbbviszi azt amiben az AK alapból is erős (adatelemzés), és kijavítja a gyengeségeit (a specializációkon mély tudást kapsz egy területről).

2019. okt. 10. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!