Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Slágerszakma lett a gépészmérn...

Slágerszakma lett a gépészmérnöki szakma?

Figyelt kérdés
A felvételit nézem, hogy iszonyat mennyi ember vettek fel gépész szakra, már msc-n is egyre többen vannak. Fog ez jelenteni valamit a jövőt tekintve? Egyre több gépészmérnökből lehet válogatni és nem lesz olyan jó szakma, és senki után nem fognak két kézzel kapkodni?

2019. aug. 1. 16:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
14%

Nyilvánvalóan lesz egy ilyen hozadéka, igen.

Hasonló lesz a helyzet, mint 15-20 évvel ezelőtt a jogászokkal.

Akkor az volt a sztárszakma, minden kicsit jobban tanuló, humán beállítottságú ember jogra ment, na lett is olyan szinten telített a piac jogászból.

Most a kicsit jobban tanuló reálos meg megy gépészmérnöknek vagy informatikusnak.

2019. aug. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%

Azért annyival kiegészíteném, hogy ráadásul alacsony a ponthatár.

Viszont nem könnyű szak. Nagyon sok a kiszóródás, bár erről statisztikát még nem láttam.

Sokakat a szakmai része érdekel, de a matematika és fizika része kifog rajtuk.

2019. aug. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
15%

Azt azért nem hiszem, hogy nem találnának munkát a jövőben. Az iparnak szüksége lesz gépészeti dolgokhoz értő emberekre, egy ország gazdaságát meg a gyártás termelés nagyban befolyásolja.


Azt viszont eltudom képzelni, hogy a gépészek egy része középfokú végzettséget igénylő állást fog végezni, és kevésbé lesz keresett, mert a jövő nem a gepeszetben van, csak szükség van rá.


A jövő sokkal inkább az automatizálásban van, ami villamos és infós terület. Ha palyavalasztas előtt jársz, akkor én a gépesz helyett a villamosmérnökit javaslom, ugyanis egy gépészmernok jóformán semmit nem tud a villamos dolgokról, egy jó villamosmérnök viszont átlátja a gépészeti folyamatokat, és könnyebben megtanulja, mint fordítva.


A jelentkezők száma viszont ne tévesszen meg, mivel gépész tényleg mindenhová kell, illetve itt a felvettek 40-50%-a sosem szerez diplomát, ellenben mondjuk a másik slágerszakkal a gazdmennel, ahol kB csak 10% a lemorzsolódás

2019. aug. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%

3:

Azt én sem mondtam, hogy nem fog munkát találni, de a mostani 3-500e nettós gépész fizetések egészen biztosan csökkenni fog.

Kereslet-kínálat, ilyen egyszerű. Amiből sok van, és könnyen elérhető, az kevésbé lesz értékes.

2019. aug. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
25%

"A jövő sokkal inkább az automatizálásban van, ami villamos és infós terület."


Ez csak részben igaz. A gyártást tekintve igen. De az alkatrészeket meg kell tervezni, ahogy a teljes gyártási folyamatot is. Akkor ott a szerszámtervezés, fejlesztés.

Az automatizálás a gépkezelőket váltja ki. És igen, nagyobb részben villamos és infó terület.

De a a gyártás ugyanúgy megmunkalógépekben történik, mindenféle szerszámokkal, műszaki rajz, és gyártási terv alapján.

A minöségbiztosítási területet is főleg gépészmérnökök fedik le.

Na meg a robotokat mechanikai szempontból nem villamosmérnökök tervezik meg...

Tehát villamos és infós szakemberekre nagyobb szükség lesz, kevesebb humán erőforrás kell.

De a gépészmérnökök szerepe kicsit sem csökken.

2019. aug. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
17%
Nekem minden srác ismerősöm vagy gépésznek vagy villamosmérnöknek tanul, rengetegen informatikán. Most még nem érződik, de 10 év múlva Dunát lehet majd rekeszteni belőlük (kivéve ha sokan külföldre mennek), ami le fogja nyomni a béreket, tényleg szükség van mérnökre de ez egy kis ország és itt annyira az ipar azért nem pörög. A gazdasági szakok ugyanezek lesznek, most orvosira célszerű menni ha valakit érdekel mert az elkövetkező 20-25 évben jól jár vele az ember. Én joghallgatóként látom, hogy 15 éve úgy vették fel az embereket, meg mindenhol alapítottak jogi kart, vagy növelték a létszámot mint a pinty, ami ahhoz vezetett, hogy lenyomta a béreket és most brutális a verseny a jogászok között, ami egyrészről jó mert kidobja a rendszer magából nem oda valót de ahhoz is vezetett, hogy 2012-ben és azt követően drasztikusan igyekeztek szabályozni a felvételi keretlétszámokat, de ez nem normális, ennek az országnak elég lenne 4 jogi kar és kész nemhogy 8, csak nem értem ezt miért nem érzékeli senki és tesz ellene.
2019. aug. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
11%
Azt azért nem hiszem, hogy a jövőben se a gépesz se a villamos se az infós se a közgazdász nem fog találni munkát, mert akkor kik az orvosokon kívül? Legrosszabb esetben a diplomás beáll a vegzettségéhez illő középfokú vagy szakmunkás munkába. Az egész világ a gépiesedés felé halad, így nem hiszem, hogy a műszaki végzettségüek ne találnának munkát... Arányaiban még mindig arról híresek az emberek, hogy nem szeretik a matematikát, és nem akarnak real szakokkal foglalkozni.
2019. aug. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
4%

#7


Nem azt mondtam, hogy nem talál munkát, hanem, hogy le fogja nyomni a bért a sok mérnök. Mivel jó pénzkereseti lehetőség sokan akarnak mérnöknek menni, a reál beállítottság nem kizáró ok. Nekem sok ismerősöm van, aki humàn beállítottságú és elvégzett olyan szakot, de mivel reál területen van hiány, programozó lett és most abban dolgozik több pénzèrt, de olyat is tudok, aki így végzett gazdasági szakot vagy mérnökit. Szóval ez a beállítottság kérdése kicsit hülyeség, aki akar meg tud tanulni bármit, érdeklődés kell hozzá, anélkül nyilván nem megy. Én a legtöbb esetben azt láttam, hogy energiát sem akarnak belefektetni az emberek abba, hogy a reál területen otthonosabban mozogjanak, egyszerűen ráhúzzák, hogy jaj nekem ez nem megy, utálom stb., nyilván több idő az összefüggést átlátni mint egy irodalmi vers elolvasásánál éppen ezért a legtöbben meg sem akarják próbálni, hanem a könnyebb utat választják.

2019. aug. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%

Ez mindig is népszerű szak volt. Egy gépészmérnöknek a jövőben sem fog kelleni félnie, hogy nem tud majd megélni. Amúgy hiába jelentkeznek sokan, azért ezeknek egy részük sosem lesz gépészmérök. Bármerre is megy a világ, mérnökökre mindig szükség lesz.

Megmondom én kik félhetnek: a bölcsészek, nekik bizony nehéz lesz átképzés nélkül elhelyezkedniük. Pláne jó fizetésért.

Akikre még biztos szükség lesz azok a kőművesek, burkolók, villanyszerelő: tehét a szakik.

2019. aug. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
35%

6:

Nagyjából egyetértek, bár azért azt hozzáteszem, hogy a közgazdász képzésen belül inkább a gazdálkodás menedzsment, kereskedelem marketing és a nemzetközi gazdálkodás az, ahol túljelentkezés-túlképzés van.

Egy pénzügy számvitel vagy alkalmazott közgazdaságtan szakosnak nem hiszem h sok problémája lesz a jövőben.

2019. aug. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!