Ezen múlik az év végi jegyem, már vagy két órája szenvedek vele.
Belinkelem a képet, azokat a feladatokat kell megcsinálni, ami be van karikázva.
Nagyon kérem, hogy valaki segítsen, akár írja le egy papírra és töltse föl, vagy akár kommentbe is jó a válasz.
2019. jún. 6. 17:30
1/6 anonim válasza:
Az 1. feladatban vektor skalárral való szorzása szerepel, egy vektort úgy szorzunk egy skalárral, hogy a koordinátáit külön-külön megszorozzuk a skalárral:
a(a1;a2)
c*a=c(a1;a2)=(c*a1;c*a2)
A 2. feladatban 2 vektor összege van, itt össze kell adni az x és az y koordinátákat:
a(a1;a2)
b(b1;b2)
a+b=(a1+b1;a2+b2)
A 3. feladat meg gyakorlatilag ugyanaz, mint az 1. csak írtak hozzá egy kis rizsát.
4/6 A kérdező kommentje:
Már ég az arcomon a bőr, de megnéznéd a 3. feladatot is ?
2019. jún. 6. 19:31
6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, ment a zöld kéz!
2019. jún. 6. 23:40