Segítene valaki 10-es matematika feladatban?


Ezen múlik az év végi jegyem, már vagy két órája szenvedek vele.

Belinkelem a képet, azokat a feladatokat kell megcsinálni, ami be van karikázva.

Nagyon kérem, hogy valaki segítsen, akár írja le egy papírra és töltse föl, vagy akár kommentbe is jó a válasz.

[link]



2019. jún. 6. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az 1. feladatban vektor skalárral való szorzása szerepel, egy vektort úgy szorzunk egy skalárral, hogy a koordinátáit külön-külön megszorozzuk a skalárral:

a(a1;a2)

c*a=c(a1;a2)=(c*a1;c*a2)


A 2. feladatban 2 vektor összege van, itt össze kell adni az x és az y koordinátákat:

a(a1;a2)

b(b1;b2)

a+b=(a1+b1;a2+b2)


A 3. feladat meg gyakorlatilag ugyanaz, mint az 1. csak írtak hozzá egy kis rizsát.

2019. jún. 6. 18:23
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Akkor így jó ?

[link]

2019. jún. 6. 19:17
 3/6 dq ***** válasza:
100%
Igen.
2019. jún. 6. 19:23
 4/6 A kérdező kommentje:

Már ég az arcomon a bőr, de megnéznéd a 3. feladatot is ?

[link]

2019. jún. 6. 19:31
 5/6 dq ***** válasza:
100%
Ezek is jók.
2019. jún. 6. 21:11
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, ment a zöld kéz!
2019. jún. 6. 23:40