Sziasztok ezen az oldalon lévő 7-es feladatnál annak is az a,feladatnál hogy jöttki pl a százalék? mert nem értem megköszönném ha valaki elmagyarázná!2019. máj. 25. 07:56
1/6 anonim válasza:
Jó lenne ha azt a 7. feladatot is belinkelnéd, mert így nem tudok válaszolni neked.
2/6 A kérdező kommentje:
2019. máj. 25. 08:08
4/6 anonim válasza:
Ha más nem akkor a pdf-ből a szöveges részt másold már be, mert így tényleg nehéz lesz segíteni neked.
5/6 anonim válasza:
Itt a pdf helyes URL-je: [link]
A válasz pedig:
Az hogy az összpontszám az 40+50+60=150. Tehát a százalékos teljesítmény mindenhol az összpontszám/150. (Persze ez százalékos formában megadva, be kell szorozni százzal és odaírni a "%" jelet.
6/6 anonim válasza:
1. versenyző összpontszáma: 28+16+40=84. így a tanuló százalékos teljesítménye 84/150*100=56%
Ugyanígy végigszámolod a többi versenyzőt. Ha nem jön ki egész akkor kerekíts!