Matematika Statisztika számitási kérdés?

Sziasztok ezen az oldalon lévő 7-es feladatnál annak is az a,feladatnál hogy jöttki pl a százalék? mert nem értem megköszönném ha valaki elmagyarázná!

2019. máj. 25. 07:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Jó lenne ha azt a 7. feladatot is belinkelnéd, mert így nem tudok válaszolni neked.
2019. máj. 25. 07:58
 2/6 A kérdező kommentje:
itt pdfbe [link] [link] belinkelni nem tudom mert kép formátumba nincs fent
2019. máj. 25. 08:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem jó a link.
2019. máj. 25. 09:39
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha más nem akkor a pdf-ből a szöveges részt másold már be, mert így tényleg nehéz lesz segíteni neked.
2019. máj. 25. 14:58
 5/6 anonim ***** válasza:

Itt a pdf helyes URL-je: [link]


A válasz pedig:

Az hogy az összpontszám az 40+50+60=150. Tehát a százalékos teljesítmény mindenhol az összpontszám/150. (Persze ez százalékos formában megadva, be kell szorozni százzal és odaírni a "%" jelet.

2019. máj. 25. 15:21
 6/6 anonim ***** válasza:

1. versenyző összpontszáma: 28+16+40=84. így a tanuló százalékos teljesítménye 84/150*100=56%

Ugyanígy végigszámolod a többi versenyzőt. Ha nem jön ki egész akkor kerekíts!

2019. máj. 25. 16:52