Tudnátok segíteni, hogy jött ki a megoldás ebbe a három függvényes feladatban?

[link]

2019. máj. 22. 14:15
 1/4 anonim ***** válasza:
A képen 6 függvényes feladat látható.
2019. máj. 22. 14:34
 2/4 A kérdező kommentje:
Ja tényleg, csak a 38,39,40 kell.
2019. máj. 22. 14:46
 3/4 anonim ***** válasza:

38.


f(x)=6

ezért az

|x-4|=6 egyenletet kell megoldanod.


Egy szám abszolútértéke akkor 6, ha a szám -6 vagy +6

x-4=-6

x=-2


vagy

x-4=6

x=10


39. Ahol az y tengelyt metszi az a b.

b=140

m-hez megnézed, hogyha 1-et jobbra megyünk, akkor mennyit nő csökken a függvény. Itt 20-aat csökken, tehát m=-20


40. Megnézed milyen értékeket vehet fel, azaz a minimumot és a maximumot leolvasod az y tengelyen. Ez szemmel láthatóan 0,5 és 4.


Kérdés, hogy mi az alap.

Ismert, hogy


a^1=a

Ezért meg kell nézni, hogy x=1-nél milyen érték van.

a=0,5

2019. máj. 22. 14:53
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2019. máj. 23. 06:08