Foxflo kérdése:

Tudnátok írni nekem egyenleteket megoldásokkal együtt?

Mérlegelves legyen lebontogatással kérlek titeket! Ha lehet akkor mindenképpen törtes legyen, mert kellene egy példa, előre is köszönöm szépen!!

2019. máj. 5. 12:40
 1/5 Fizikakedvelő ***** válasza:
68%

(16x+7)/x + (x-7)/2x = 5/3x (közös nevező)

6(16x+7)/6x + 3(x-7)/6x = 10/6x (szorzás)

6(16x+7) + 3(x-7) = 10 (műveletek)

99x+21 =10

99x= 10

x= 10/99



Tessék!

De ez miért volt szükséges?

2019. máj. 5. 14:41
 2/5 Fizikakedvelő ***** válasza:

Jaj,elrontottam:D


99x+21 = 10

99x = -11

x= -(11/99)

2019. máj. 5. 14:44
 3/5 anonim ***** válasza:
65%

Itt rengeteg megoldott feladat van:

[link]

Válogass!

2019. máj. 5. 15:34
 4/5 anonim ***** válasza:
72%
Van, akinek több ideje van általános iskolai példát írni, minthogy fejlődne az inga méréstechnikájának a keretén belül. /Akinek nem inge, ne vegye.../
2019. máj. 6. 19:27
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm azoknak akik segítettek és értelmes dolgokat írták!!
2019. máj. 8. 22:20