Mérlegelves legyen lebontogatással kérlek titeket! Ha lehet akkor mindenképpen törtes legyen, mert kellene egy példa, előre is köszönöm szépen!!2019. máj. 5. 12:40
1/5 Fizikakedvelő válasza:
(16x+7)/x + (x-7)/2x = 5/3x (közös nevező)
6(16x+7)/6x + 3(x-7)/6x = 10/6x (szorzás)
6(16x+7) + 3(x-7) = 10 (műveletek)
99x+21 =10
99x= 10
x= 10/99
Tessék!
De ez miért volt szükséges?
2/5 Fizikakedvelő válasza:
Jaj,elrontottam:D
99x+21 = 10
99x = -11
x= -(11/99)
3/5 anonim válasza:
4/5 anonim válasza:
Van, akinek több ideje van általános iskolai példát írni, minthogy fejlődne az inga méréstechnikájának a keretén belül. /Akinek nem inge, ne vegye.../
5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm azoknak akik segítettek és értelmes dolgokat írták!!
2019. máj. 8. 22:20