38 gramm hidrogén gázból hány gramm hidrogén klorid képződik?


Valaki legyen szíves elmegyarázni érthetően

Köszönöm



2019. máj. 21. 15:59
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Ha nem adsz hozzá klórt akkor egy gramm sem.
2019. máj. 21. 16:09
 2/8 anonim ***** válasza:
Itt semennyi sem, csak a HF kategóriában.
2019. máj. 21. 16:10
 3/8 A kérdező kommentje:
Mozaik könyvből van..
2019. máj. 21. 16:11
 4/8 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Mit nem értettél abból, amit írtunk?

2019. máj. 21. 16:29
 5/8 anonim válasza:

Felírod egy egyenletbe, rendezed, majd alá írod az atomtömegüket (mivel ezek két atomos molekulák, így kétszer kell venni). Ugye összeadod a klór, meg a hidrogén tömegét, és ez lesz egy gramm hidrogén-klorid. Össze szorzod a kapott eredményt a 38-al, majd el osztod a hidrogén tömegével, és kész is vagy.

Remélem érthető voltam.:)

2019. máj. 21. 16:40
 6/8 anonim ***** válasza:

Na, a helyére került.

Szóval, a kérdés úgy szól, hogy veszel annyi klórt, amennyi kell, és összeadod őket.

Azt, hogy mennyi kell, azt kell kiszámolnod.

Ezt pedig abból tudod kiszámolni, hogy megnézed, mekkora a tömege egy hidrogénatomnak, és mekkora egy klóratomnak. A kettő arányából látszik (mivel a HCl-ben 1-1 darab van belőlük).

2019. máj. 21. 16:43
 7/8 anonim ***** válasza:
44%

1) felírod az egyenletet

H2 + Cl2 = 2HCl


2) kiszámolod hány mol H2 van:

H2 gáz az 2gramm/mol

38 gramm az 19 mol.

19 mol H2.


3) kiszámolod hány mol HCl keletkezik

Akor HCl-ből 2x annyi, azaz 38 mol keletkezik.


4) Kiszámolod a HCl tömegét

1 mol HCl 36,5 g

akkor 38 mol HCl = 38*36,5=1387 gramm.


(1349 gramm klór gázt adtunk hozzá 38 gramm hidrogénhez)

2019. máj. 21. 16:59
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem mól kell, hanem gramm.
2019. máj. 21. 17:05