Paralelogramma hossza 5cm és 6 cm általuk közbezárt szög 45fok számítsd ki a területet ?2019. máj. 12. 18:32
1/8 anonim válasza:
Magyar vagy a matek leckében kell segítség?
2/8 A kérdező kommentje:
Matek😅
2019. máj. 12. 18:46
4/8 A kérdező kommentje:
Ezt hogy tetszet kiszámolni ?
2019. máj. 12. 18:57
5/8 anonim válasza:
Ha a palalelogramma "a" oldala 6cm, a "b" oldala pedig 5 cm, akkor a sin45°-kal ki lehet számítani a palalelogramma ma magasságát. Ez "b"*sin45°, vagyis nagyjából 4,25 cm. Ezután a terület képlettel(T=a*ma)6*4,25=25,5. Tehát a palalelogramma területe 25,5 cm². A számításokat azért ellenőrizd le, mert nem biztos, hogy jó értékekkel számoltam számológép hiányában.
6/8 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom megszoroztam 5 45ell és 225 jött ki
2019. máj. 12. 19:26
7/8 anonim válasza:
Paralelogramma területe: a*b*sin(köztük lévő szög)
Ezért 5*6*sin(45)=15*gyök(2) ez volt a középiskolás módszer.
Ha általános iskolás vagy (nyolcadikos) akkor a paralegorammát átdarabolod téglalappá és Pitagorasz tétel segítségével számolhatsz.
8/8 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm
2019. máj. 12. 19:39