Írja fel az etán szulfonálási reakcióját! Adja meg a reakció mechanizmusát! Írja fel az 1,3-butadién hidrogénezési reakcióját! Valaki segítene levezetni ezeket?

Kémia, Szerves kémia

2019. máj. 12. 17:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Az etán mint telített szénhidrogén nem szulfonálható. Kizárólag aromás, azaz váltakozó (konjugált) kettős kötéseket tartalmazó telítetlen vegyületek szulfonálhatók elektrofil szubsztitúciós reakcióban.

1. CH2=CH-CH=CH2 + H2 = CH3-CH=CH-CH3

2. CH3-CH=CH-CH3 + H2 = CH3-CH2-CH2-CH3

2019. máj. 13. 17:28