Kémia, Szerves kémia2019. máj. 12. 17:30
1/1 anonim válasza:
Az etán mint telített szénhidrogén nem szulfonálható. Kizárólag aromás, azaz váltakozó (konjugált) kettős kötéseket tartalmazó telítetlen vegyületek szulfonálhatók elektrofil szubsztitúciós reakcióban.
1. CH2=CH-CH=CH2 + H2 = CH3-CH=CH-CH3
2. CH3-CH=CH-CH3 + H2 = CH3-CH2-CH2-CH3