Moja2001 kérdése:

Kémia számításokban valaki segítene kérem?


Linkelem a feladatlapot, de abbol csak a 14,15,16 es 18as feladattal van gondom. Megkoszonnem, ha valaki magyarazattal ki tudna nekem szamolni. Elore is koszi :)

[link]



2019. máj. 5. 15:49
 1/2 anonim ***** válasza:

14)elsőnk kiszámolod az oldat összes tömegét sűrűségxtérfogat(itt cm3-re váltod, ami egy ezres szorzás), tehát m(oldat)=1,107*2000=2214g

az oldat 10%-os, ezáltal neked az összes tömeg 10%-a az oldott anyag, azaz a CuSO4 m(oldott.anyag)=m(oldat)*0,1=2214*0,1=221,40g

mivel ez a CuSO4, de neked CuSO4*5H2O-t kell számolni ezért aránypárt alkalmazol az moláris tömeg segítségével 1 molra vonatkoztatva

ha CuSO4 221,40g ------ 159,6g ezt a számot veszed a M-ből

CuSO4*5H2O x g . ami ennek megfelelően 159,6+5*18=249,6g

x=346,25g

bordói léként fut a mezőgazdaságban, gombás betegségkor ezt használják permetezésre


15) tömegtört az megfelel a tömegszázaléknak ha beszorzod 100-al:

tehát w%=2,7%, de itt a tömegtört is jó

v=10l=10dm3=10 000 cm3

oldat tömege=10000*1,022=10220g

oldott anyag tömege=10220*0,027=275,94g só nyerhető


16) 20,83

36% HCl 1,1791g/cm3

15% HCl 1,0726 g/cm3 50 ml

m=50*1,0726=53,63g oldat

m (oldott anyag)= 53,63*0,15=8,0445g ennyi g oldott anyagot kell hogy tartalmazzon a 36%-os oldat. megint aránypár a legegyszerűbb

ha 8,0445g számít az oldat 36%-ának

akkor x g lesz az oldat 100%-a

x=8,0445*100/36=22,3458g

V=22,3458g / 1,1791g/cm3= 18,95 cm3


18) V=400cm3=0,4 dm3

n=c*V=0,2 mol/dm3 * 0,4 dm3= 0,08 mol

m=n*M=0,08*63,01=5,04g ennyi az oldott anyag

5,04g az oldat 0,2-ed része

x g az oldat teljes (1) tömege

x=5,04*1/0,2=25,20g

V=25,20g / 1,1150 g/cm3= 22,60 ml

2019. máj. 5. 18:09
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen koszonom! Sokat segítettél :)
2019. máj. 5. 18:57