Grimlock kérdése:

1 mol normál állapotú neongázt 100c fokra melegítjük. Mekkora a gáz álltal felvett hő? Mekkora a belső energia megválrozása?

2019. máj. 3. 07:51
 1/1 anonim ***** válasza:

A gáz normál állapotú, ha a hőmérséklete 0 °C és a nyomása 1 bar (101,325 kPa).

Feltételezem, hogy a melegítés állandó (1 bar) nyomáson történik. Állandó nyomáson a neon mólhője c=20,7862 J/mol·K (a mólhő azt fejezi ki, hogy egy mólnyi anyag egy fok hőmérséklet változásához mennyi hő [energia] kell).


A gáz tömege: 1 mol, a hőmérséklet változás: ΔT=100 °C == 100 K.


A felvett hő: Q=C·ΔT, ahol C=c·m (a rendszer hőkapacitása);

tehát Q=c·m·ΔT=20,7862 (J/mol·K)·1 (mol)·100 (K)= 2078,62 [J]


A belső energia megváltozása: Δe=c·m·ΔT,

tehát Δe=20,7862 (J/mol·K)·1 (mol)·100 (K)= 2078,62 [J]

2019. máj. 12. 14:20