Geometriában ezeknek mi a megoldása? Előre is kösszi a segítséget


Két hasonlóság háromszögben: a = 4 cm, a’ = 7 cm, b’ – b = 2,25 cm illetve c’ + c = 14,25 cm. Mekkorák a háromszögek oldalai? Mekkora a területük aránya?


Két hasonlóság háromszögben: a = 10 cm, a’ = 8 cm, b’ + b = 14,4 cm illetve c – c ’= 1,4 cm. Mekkorák a háromszögek oldalai? Mekkora a területük aránya?


Két hasonló háromszög területének aránya 16 : 25. Mekkora a nagyobb háromszög kerülete, ha a kicsié 120 cm? Mekkora a nagyobb háromszög legnagyobb oldala, ha tudjuk, hogy 6 cm-rel nagyobb a kis háromszög legnagyobb oldalánál?



2019. ápr. 15. 17:23
 1/5 anonim ***** válasza:
26%

1)

hasonlóság = a'/a = 7/4


Tehát b' = 7/4*b és c'=7/4*c ezt bírod a b+b' egyenletbe és kiszámolod b-t majd ugyanúgy c-t.


T'/T = (7/4)^2

A terület négyzetesen arányos a hasonlósággal.


2) Ugyanúgy, mint az előző a'/a = 8/10 = 0,8


3)

K'/K = 25/16

K'= 25/16*K, beírod, hogy k=120 és megvan a K'


c'-c=6

25/16*c-c=6

Kiszámolod c-t és c'-t.

2019. ápr. 15. 18:21
 2/5 A kérdező kommentje:
Jajj nagyon szepen koszonom☺️
2019. ápr. 15. 18:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Az első megoldását megmutatom:

[link]

Gondolom, ez alapján megy a többi is!

2019. ápr. 15. 18:50
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszii!!:)
2019. ápr. 18. 14:34
 5/5 anonim válasza:
Ezt Dózsa adta fel?
2020. márc. 19. 12:41