Egy derékszögü háromszög befogoi 5 és 12 mekkora a háromszög átfogója?

tippeket szeretnék, hogy induljak el köszönöm

2019. márc. 24. 19:18
 1/2 anonim ***** válasza:
62%

Ha tippek kellenek, akkor fáradj a lottózóba...


A példához meg nyisd ki a könyvedet a Pitagorasz -tételnél.

Elég lenne látni a számhármasokat is. De egyébként 13 a megoldás


gyök(5^2+12^2)=gyök(25+144)=gyök(169)=13.

2019. márc. 24. 19:31
 2/2 anonim ***** válasza:

Leírom levezetve. Az átfogót jelöljük x-szel.

5 a négyzeten + 12 a négyzeten= x a négyzeten

25(= 5 a négyzeten) + 144(=12 a négyzeten) = x a négyzeten

169(25+144)= x a négyzeten

Az x-szet úgy kapom meg, ha a 169 négyzetgyökét veszem, tehát gyök 169= 13

A megoldás: x=13

2019. márc. 24. 22:22