tippeket szeretnék, hogy induljak el köszönöm2019. márc. 24. 19:18
1/2 anonim válasza:
Ha tippek kellenek, akkor fáradj a lottózóba...
A példához meg nyisd ki a könyvedet a Pitagorasz -tételnél.
Elég lenne látni a számhármasokat is. De egyébként 13 a megoldás
gyök(5^2+12^2)=gyök(25+144)=gyök(169)=13.
2/2 anonim válasza:
Leírom levezetve. Az átfogót jelöljük x-szel.
5 a négyzeten + 12 a négyzeten= x a négyzeten
25(= 5 a négyzeten) + 144(=12 a négyzeten) = x a négyzeten
169(25+144)= x a négyzeten
Az x-szet úgy kapom meg, ha a 169 négyzetgyökét veszem, tehát gyök 169= 13
A megoldás: x=13