Matek érettségin elfogadják így is?


4^x(négy az x.-en) = 8


Na kettő lehetőséget tudok, az egyik,hogy vestek a log4(8) = 1/2.

Vagy


átírom kettes alapu hatványba.

ami 2^2x = 2^3

így 2x=3

x=2/3

X=1/2.

Ez 2018.as érettségiben benne van.

és a megoldó pdf-ben az van,hogy

Megjegyzés: Az x  log4 8 megállapításért 1 pont jár.

De ha én a második megoldás menetet választom akkor nem kapom meg a full pontot?

[link]


2019. márc. 15. 07:58
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Elvileg nem mert megoldó kulcs azért van hogy a szerint javítson a tanár Max ha jó indulatu
2019. márc. 15. 08:26
 2/9 A kérdező kommentje:
De az milyen gáz, nekem azt is tudnom kell, hogy a megoldókulcsban,hogy oldja meg a problémát?vicc
2019. márc. 15. 08:29
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Log4(8)=3/2 tehát a megoldás 3/2 és nem 1/2 vagy 2/3.


A második megoldásod addig jó hogy 2x=3 de aztán az x_et rosszul számoltad ki.


Elméletileg a javítási útmutatótól eltérő megoldást is elfogadnak max ponttal ha logikai, matematikai hiba nincs benne.

2019. márc. 15. 08:35
 4/9 A kérdező kommentje:

Bocsi elgépelés.

3/2.

2019. márc. 15. 08:42
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
hülyeséget ír az első... ha jól megoldod levezetve a feladatot max pontot fogsz kapni bármilyen úton is oldattad meg azt
2019. márc. 15. 08:43
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2019. márc. 15. 08:44
 7/9 anonim ***** válasza:
55%

Az útmutató szerint ha rájösz, hogy a keresett x a log4(8) egy pont és ha kiszámolod, hogy x=3/2 akkor még egy pont Így jön össze a két pont.

Az általad leírt megoldást úgy pontoznám, hogy 2^2x=2^3 felírásért 1 pont és az x=3/2-ért még egy pont.

2019. márc. 15. 09:09
 8/9 anonim ***** válasza:
A kérdés arra megy rá, hogy ismered-e a módszert. Amit te csináltál abból ugyan kijön a megoldás, de mi lett volna, ha logaritmus szerepelt volna a feladatban? - Akkor azt így nem tudtad volna megoldani. Be kellett volna ugrani, hogy exp. fgv.-t logaritmussal, logaritmikusat exp.-al oldunk meg. Nyilván jár érte a maximális pont, de az látszik belőle, hogy a feladattípust nem sikerült felismerned.
2019. márc. 15. 13:12
 9/9 anonim ***** válasza:

Pontosan, ahogy a 13:12-es válaszoló írja! Képzeld el, hogy valaki rád támad az utcán, és meg akar verni, de te leszúrod egy késsel:

Amit te csináltál azzal ugyan megvédted magad, de mi lett volna, ha pisztollyal szerepelt volna a támadó? Akkor azt így nem tudtad volna megoldani. Be kellett volna ugrani, hogy hol van a gépkarabély és a rohampajzs, amivel simán elbánsz egy pisztolyos támadóval. Nyilván jár érte a maximális pont – megúsztad sérülés nélkül –, de az látszik belőle, hogy harckocsit vezetni nem tudsz. Tehát tulajdonképpen egy hülye lúzer vagy, és semmi keresni valód az életben.


A félreértések elkerülése végett: „SZARKAZMUS.” – Ha jó a megoldás (nincs benne logikai hiba, kijön a helyes végeredmény és az is, hogy más megoldás nincs) meg nincs benne túl nagy logikai ugrás (ez belátom, nehezebben definiálható), akkor jár a maximális pontszám.


Végezetül ez pont nem kifejtős feladat, szóval elég a helyes végeredményt odaírni (így a logikai ugrásos kitétel sem számít). Senki nem nézi, hogy hogyan számoltál, csak azt, ami a válasz rubrikában szerepel.

Annyi, hogy ha logaritmussal adod meg, akkor arra fele pontszámot kapsz, mert hát milyen lustaság már odavágni a logaritmus definícióját (ugye az körülbelül olyan, hogy „Mennyi 3*2?” – „Hát 2 + 2 + 2! HÖ! Te núb.”).

2019. aug. 7. 14:14