Ha egy labos 12 literes és 40cm az átmérője, hogyan tudom kiszámítani a magasságát?


2019. márc. 13. 08:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Definíció szerint 1 liter=1 dm^3, tehát a lábos 12 dm^3 térfogatú.


Innen megy tovább?

2019. márc. 13. 08:24
 2/10 anonim ***** válasza:
Általános iskolai matematikával.
2019. márc. 13. 08:59
 3/10 anonim ***** válasza:

Átmérő 40 cm akkor a sugár 20 cm. Henger térfogata r^2*pi*M.

12 liter= 12 dm^3=12000cm^3

12000=20^2*pi*M amiből 12000/(400pi) a magasság. nekem 9,55cm jött ki.

2019. márc. 13. 14:14
 4/10 anonim ***** válasza:

"Kár, hogy az előző válaszolók amennyire önteltek, ..."


Miért is vagyok öntelt? ...

Leírtam, hogy hogyan kell átváltani az űrtartamot térfogatra (általában ez szokta a problémát okozni), majd megkérdeztem, hogy tudja-e folytatni...


De azt is el tudom képzelni, hogy egyszerűen nem tudod, mit jelent maga a szó, mert jelentése szerint sokkal inkább téged jellemezne...


Csakhogy egy dolgot idézzek tőled, ami többször előfordult;


[Kérdés?]


Abból pedig, hogy te benyögsz egy képletet (mintha azt fejből kellene tudnia mindenkinek...), nem fogja megérteni, hogy a hasonló feladatokhoz hogyan érdemes hozzálátni (bármennyire máshogyan gondolod...). Arról nem is beszélve, hogy miért is nem volt egyszerűbb a 40 cm-t átváltani 4 dm-re, csakhogy könnyebben kezelhető számokkal lehessen dolgozni?

2019. márc. 13. 15:04
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Látom, a szél megint összehordta a szemetet...
2019. márc. 13. 21:20
 6/10 anonim ***** válasza:
Úgy nem nehéz látni, ha azzal érkeztél...
2019. márc. 14. 00:20
 7/10 anonim ***** válasza:

Úgy is lehet, hogy szépen az elején átváltunk mindent SI alapegységekbe, és akkor utána már nyugodtan számolgathatunk:

12 L = 0,012 m^3; 40 cm = 0,4 m.

Ilyenkor a lábos alapterülete: 3,1416*(0,2 m)^2 = 0,12566 m^2,

ezt pedig m = (0,012 m^3)/(0,12566 m^2) = 9,5496*10^(-2) m-rel kell szorozni, hogy a térfogatát kapjuk. Ez pedig nagyjából 95,5 milliméteres magasságot jelent.


– Látom, a szél megint összehordta a szemetet...

Ha én 1965-ben így felelek a matektanáromnak egy kérdésre, akkor olyan maflást kapok, hogy a fal adja a másikat. De látom, hogy te, kisfiam, már ilyen 3. évezredbeli kölyök vagy, akinek nem kell odafigyelnie semmilyen illemre, és mindent megengedhet magának. "Mert hogy a diáknak jogai vannak." Jó, ha nem te vered a tanárt, de ma már ez is elképzelhető. Most a sarokban kéne térdepelned a kukoricán, elképesztő, hogy hova süllyedt a diákok modora és tisztelete. Örülj neki, hogy csak lepontoztak!

A szörnyű az egészben, hogy más kérdéseknél olyat is látok, hogy valakiket, akik mást se csinálnak, csak hasonló stílusban írogatnak, még fel is pontoznak 50-60%-ra.

Tanulj jó modort, és egyből kevésbé fognak lepontozni!

2019. márc. 14. 13:34
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha jól látom, a tudatodig még mindig nem jutott el, hogy itt egyedül te kötekszel...
2019. márc. 14. 21:47
 9/10 dq ***** válasza:

#11:

A #3-as válaszból az első lépést kihagytad, miszerint V=A*h egyenes hasábokra.


Szerintem nagyon sok szempontból jó, ha konkrétan és pontosan van idézve az iskolában tanult (és majd későbbi feladatmegoldásokhoz is szükséges) összefüggés.


De lényegében egyetértek a #11-gyel, általában ezt az utat gondolom optimálisnak és terjesztendőnek.

2019. márc. 16. 11:13
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

#15, igen, kihagytam az első lépést, mert számomra triviális, és már általános iskolában is elvárható hogy V=A*h és A=D^2*pi/4.


Örülök, ha te is inkább az én módszeremet részesíted előnyben.

2019. márc. 16. 12:17