Hogy számoljuk ki mennyi 140:2,8? 😅


2019. márc. 4. 16:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Számológéppel. Vagy felszorzod minkét oldalt mondjuk tízzel, így 1400/28 lesz belőle, ami ugyan azt az eredményt adja.
2019. márc. 4. 16:26
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1400:28


Es mint látszik, a 14-nek ketszerese a 28 így biztos a fele lesz + ahány 0 van mögötte. Így ami kijön: 0,5 × 100 = 50

2019. márc. 4. 16:26
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszii
2019. márc. 4. 16:33
 4/4 anonim ***** válasza:

Írd át tört alakba: "Kettő egész nyolc tized" = 2+8/10.


2+8/10 = 20/10 + 8/10 = 28/10.


1. Törttel úgy osztunk, hogy a reciprokával szorzunk.

2. Törtet egész számmal úgy szorozzuk meg, hogy csak a számlálóját szorozzuk be.


140*10/28 = 1400/28 = 50

2019. márc. 4. 17:33