Lehet-e adott eseménytéren két valószínűséget értelmezni? (példával)


2019. márc. 3. 16:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem a kérdésedet. Vegyünk egy szabályos hatoldalú dobókockát.

A páros dobás valószínűsége: 3/6=1/2

A négyzetszám dobás valószínűsége 2/6=1/3

Ez egy adott eseménytéren két valószínűség.

2019. márc. 3. 18:46
 2/2 A kérdező kommentje:
Sajnos pontosabbat nem tudok, mert a kérdés így hangzott szó szerint, ahogy fennebb láthatod.
2019. márc. 3. 22:59