Egy focicsapat a bajnokság őszi fordulóiban 30 pontot szerzett. Tavasszal 25%-kal kevesebb győzelmet, és másfélszer annyi döntetlent értek el, mint ősszel. A bajnokságot 57 ponttal zárták. ( A győzelemért 3 pont, a döntetlenért 1 pont, a vereségért 0 pont jár.) Hányszor nyert a csapat és hány döntetlent ért el a bajnokság során?2019. febr. 23. 14:08
1/1 anonim válasza:
X db győzelem és y db döntetlen ősszel.
3*x+1*y=30
0,75*3*x+1,5*1*y=27
X=8 és y=6.
Győzelem 8+6=14, döntetlen 6+9=15. Megszerzett pontok 14*3+15*1=42+15=57.