2019. febr. 21. 16:01
1/1 anonim válasza:
m(o)=100g
x%=7%
M(NaCl)=58,5g/mol
M(H2O)=18g/mol
100mol oldatban: 7 mol NaCl és 93 mol víz.
Tehát 100 mol oldatban: 409,5 g NaCl és 1674 g víz. Vagyis 100 mol oldat: m=2083,5g
1674/2083,5 = x/100
x = m(víz) = 80,35 g