Hány gramm vizet tartalmaz 100g 7 n/n%os NaCl oldat?

2019. febr. 21. 16:01
 1/1 anonim ***** válasza:

m(o)=100g

x%=7%

M(NaCl)=58,5g/mol

M(H2O)=18g/mol


100mol oldatban: 7 mol NaCl és 93 mol víz.

Tehát 100 mol oldatban: 409,5 g NaCl és 1674 g víz. Vagyis 100 mol oldat: m=2083,5g


1674/2083,5 = x/100

x = m(víz) = 80,35 g

2019. febr. 21. 20:30