Egy 15x15- ös tábla mezőibe beírjuk egymás után a természetes számokat 475-től kezdődően, a bal felső sarokból indulva, soronként balról jobbra haladva. Hányas szám kerül az utolsó mezőbe?

2019. febr. 15. 20:00
 1/2 anonim ***** válasza:
52%
475 + (15^2 – 1) = 699?
2019. febr. 15. 20:03
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha 1-től kezdődően csinálnánk (tehát, 1, 2, 3, ...), akkor nyilván az utolsó szám a 15*15=225 lesz. Ha 475-től kezdjük el írni, akkor azt az előző felírásból úgy kapjuk meg, hogy minden számhoz hozzáadunk 474-et (1+474=475, 2+474=476, 3+474=477, ...), így az utolsó mezőbe a 225+474=699.
2019. febr. 15. 21:06