Ha egy szám 60 százalékából 60-at kivonunk, akkor 60-nal nagyobb számot kapunk, mintha a számból vontuk volna ki annak 60 százalékát. Hány százaléka az eredeti számnak a 60?


A)10

B)20

C)30

D)60

E)100

Magyarázattal légyszi!


2019. febr. 13. 09:58
 1/9 anonim ***** válasza:
egyenletet írd fel
2019. febr. 13. 10:10
 2/9 bollocks ***** válasza:

60%*x-60=(100%-40%)*x+60

x=?

60/x*100%=?

2019. febr. 13. 10:45
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
#2 Hibás az egyenleted jobb oldala. Miért 40%-ot vonsz ki, amikor 60%-ot ír a példa?!
2019. febr. 13. 12:48
 4/9 bollocks ***** válasza:
Jogos, először csak a 40%-ot írtam, aztán javítottam a kivonásra, hogy lássa a gondolatmenetet a kérdező, de közben nem írtam át 60%-ra.
2019. febr. 13. 13:53
 5/9 A kérdező kommentje:
Még most sem tudom
2019. febr. 13. 14:43
 6/9 anonim ***** válasza:

A példa meg van oldva az egyenlet felírásával.

Csak be kell helyettesíteni.

Mi a kérdés?

2019. febr. 13. 15:24
 7/9 anonim ***** válasza:

Gyengébbek kedvéért:


0.6*x-60=(1-0.6)*x+60


x=120/(0.6+0.6-1)


x=600

2019. febr. 13. 15:27
 8/9 anonim ***** válasza:

És akkor még tudni kell, hogy mi az x, és hogy mi volt a kérdés, persze… Mert a példa is ugye csak akkor van megoldva.


Szóval az A) válasz a helyes.

2019. febr. 13. 15:52
 9/9 anonim ***** válasza:

Így van, kell tudni, de a 2-es válaszoló megadta a képletet erre.

Két számot egymással talán még a kérdező is el tud osztani. Bár lehet beírja inkább a számológépbe, mert van, akinek még az egyszerűsítés sem megy törteknél.

2019. febr. 13. 17:45