Meci1234 kérdése:

Hány számjegyre van szükség?

Hány olyan pozitiv egész szám van, amely kisebb 1000-nél, és felírásához legalább egy 9-es számjegyre van szükség ?
2019. jan. 30. 19:30
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Könnyebb azokat megszámolni, amelyekben nincs 9-es.

Összesen 999 szám van.

Ha a 9-est nem használjuk fel, akkor 8*9*9=648 darab háromjegyű, 8*9=72 darab kétjegyű, és 8 darab egyjegyű van, így 648+72+8=728 olyan szám van, amelyben nincs 9-es, így 1000-728=272 darab olyan, amelyben van.

2019. jan. 30. 19:36