Egy Ötvözet 9 rész titaniumot és 6 rész alumíniumot tartalmaz. Hány Kg titániumra van szükség 110 kg ötvözet előállításához?

A számitás levezetése is kellene, köszönöm.

2018. dec. 28. 10:06
 1/2 Silber ***** válasza:

9 kg Ti kell 6+9=15 kg ötvözethez

x kg Ti kell 110 g ötvözethez


x=110*9/15=66 kg Ti kell

2018. dec. 28. 10:49
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2018. dec. 28. 11:17